Wiec poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy

6
Wiec poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy, Tychy, 9.07.2020 r.

Dzisiaj (9 lipca) pod pomnikiem Zwycięstwa w Tychach odbył się wiec poparcia dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta RP Andrzeja Dudy. Nawiązując do nazwiska jego konkurenta (Rafała Trzaskowskiego) skandowano m.in. hasło: „Na nic trzaski, na nic burze, Andrzej wygra w drugiej turze”.

Wiec zorganizowany przez tyski Klub Gazety Polskiej rozpoczął się o godz. 17.00. Prowadziła go Ewa Węglarz. Zwolennicy prezydenta Andrzeja Dudy zebrali się przed pomnikiem Zwycięstwa przy Urzędzie Miasta Tychy. Skandowano hasła wyborcze autorstwa Mirosława Kańtora m.in.: „Na nic trzaski, na nic burze, Andrzej wygra w drugiej turze” oraz „Po co tutaj się zbieramy? Drugiej tury nie oddamy”. Odśpiewano „Rotę”.

W wiecu uczestniczył m.in. Michał Wójcik wiceminister sprawiedliwości. Mówił, że trzeba wygrać, aby dalej reformować prawo, bo „gdy wygra Trzaskowski – nie będzie reformy”. Wiceminister przypomniał zasługi prezydenta RP Andrzeja Dudy w zaostrzeniu prawa dotyczącego przestępstwa pedofilii. Między innymi to z inicjatywy obecnego prezydenta w kodeksie karnym znalazł się przepis, który głosi, że jeśli ktoś wie o gwałcie popełnionym na dziecku i nie powiadomi o tym przestępstwie policji, to grozi mu do 3 lat więzienia. Wiceminister Wójcik przypomniał, że to zjednoczona prawica wprowadziła rejestr pedofilów – a nie „zaplecze Trzaskowskiego” – podniosła też karę dla pedofilów do dożywocia włącznie i spowodowała że przestępstwo to się nie przedawnia.

Górnik Franciszek Noras, uczestnik słynnego strajku w KWK „Ziemowit”, internowany przez władze komunistyczne, wzywał do głosowania dla dobra Polski na Andrzeja Dudę i oddania się w opiekę Duchowi Świętemu.

Janusz Jabłoński, szef Klubu Gazety Polskiej w Tychach mówił o hejcie i negatywnych emocjach wzbudzanych w Tychach przeciw prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Wspomniał, że powiesił w pobliżu miejsca dzisiejszego wiecu kilkadziesiąt plakatów, ktoś je zaraz potem zerwał, tak że nie wisiały ani jednego dnia. Marek Gołosz mówił, że wiesza transparenty popierające Andrzeja Dudę w ciągu dnia i zdejmuje je na noc, aby nie zostały zniszczone. M. Gołosz zaproponował, aby na znak poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy wywieszać biało-czerwone flagi.

(icz)

6 KOMENTARZE

  1. Jesteście gorsi od Jehowych !!!! Rota … ? Biało czerwone flagi na poparcie obecnego prezydenta ? Oddanie w opiekę ducha świętego ? Opamiętajcie się bo ten kraj nie jest własnością katolików. Jest nas tu (wierzących czy nie, innej religii) całe mnóstwo i mamy takie same prawa jak każdy inny człowiek (obywatel tego kraju). Manifestowanie wiary jest oznaką słabości i próbą chowania się za tarczą rozgrzeszenia. Mówię temu stanowcze NIE. To tylko polityka i odklejcie ją od wiary !!!!

    • Rota to pieśń patriotyczna, nie wspominając o fladze. Wyborcy Andzeja Duży od zawsze podkreślają swój patriotyzm.. Przeciwnicy działa natomiast w kierunku podporządkowania Polski Niemcom.Zdaje się że pan Trzaskowski oddał nawet komunikację publiczn.A to oburzenie na wspomnienie w artykule ze ktoś z obecnych odowlal sie do wiary jest przejawem tego że wiara została zepchnieta do półki zaścianek czy też passe . Przyznanie sie do wiary to obecnie oszolomstwo!

  2. Zauważyłem, ze tam gdzie plakaty Trzaskowskiego domy są bardziej bogate, tam gdzie Duda bardziej skromne. Tu też ludzie nie w garniturach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here