Wielki John Barrymore

0
Tytułową rolę zagra Jerzy Trela

W ramach Sceny Konesera Teatr Mały zaprasza na spektakl pt. „Wielki John Barrymore”z udziałem Jerzego Treli. Przedstawienie Teatru STU z Krakowa obejrzeć można 18 października o godz. 18.00.

John Barrymore (1882-1942) – aktor amerykański, dzisiaj kojarzony jedynie jako dziadek hollywoodzkiej gwiazdy – Drew Barrymore. Był artystą o nieprzeciętnym, wszechstronnym talencie, zasłynął nie tylko jako aktor teatralny, znakomity odtwórca ról szekspirowskich bohaterów, ale i filmowy. Świetnie zapowiadająca się kariera Barrymore’a nie miała jednak szans na pomyślny rozwój. Nałóg alkoholowy, obyczajowe skandale, w końcu postępująca choroba i kłopoty z pamięcią skazały go na przedwczesną zawodową śmierć.

„Wielki John Barrymore” to tragikomedia przesiąknięta dymem i zapachem alkoholu. Sarkazm przeplata się z rozgoryczeniem, cierpienie ze szczęśliwymi wspomnieniami, śmiech z momentami zadumy. W przedstawieniu Teatru STU Johna Barrymore’a gra Jerzy Trela. Dwie różne aktorskie osobowości, dwie odmienne biografie, dwa wielkie sceniczne talenty stanowią dla siebie zwierciadło. Słyszymy historię życia, pełną anegdot, poruszającą, ale i zabawną, chwilami pełną ciepła, momentami gorzką.

Godzinę przed spektaklem odbędzie się spotkanie z reżyserem spektaklu Krzysztofem Jasińskim. Wstęp wolny. Spotkanie będzie transmitowane online na kanale You Tube Teatru Małego.
(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here