W Wigilię spłonął dom. Potrzebna pomoc

2
fot. UM Pszczyna

W Wigilię w Piasku (gmina Pszczyna) doszło do pożaru. Spłonął dom. Potrzebna jest pomoc w odbudowie. W zorganizowanie zbiórki zaangażowało się stowarzyszenie „Omnibus”.

Urząd Miejski w Pszczynie dziś, 30 grudnia, informuje o zawartym porozumieniu w sprawie zbiórki publicznej na rzecz odbudowy spalonego domu w Piasku. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dom musi zostać wyburzony.

„Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus” z siedzibą w Pszczynie przy ul. Stefana Batorego 26 nieodpłatnie udostępniło konto bankowe przeznaczone na zbiórkę publiczną na cel odbudowy spalonego domu” – podaje rzecznik UM Pszczyna.

Potrzebna jest pomoc w odbudowie domu pana Henryka; fot. www.omnibus.pless.pl

Jak informuje stowarzyszenie „Omnibus”, część obiektu – należąca do pana Henryka Mandli – spłonęła doszczętnie, w drugiej uszkodzona została konstrukcja dachowa. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

„Na chwilę obecną Urząd Miasta w Pszczynie ulokował pana Henryka w Hotelu PTTK w Pszczynie. Poszkodowany nie jest w stanie sam odbudować swojego domu. Pan Henryk potrzebuje systematycznego leczenia, cały czas jest pod kontrolą lekarzy specjalistów. Od kilku lat cierpi m.in. na niewydolność oddechową. Do normalnego funkcjonowania potrzebuje niewiele, jak sam mówi, wystarczy mu pokój z łazienką i małą kuchnią” – podaje stowarzyszenie „Omnibus”.

„Pomóżmy panu Henrykowi wrócić z powrotem do swojego domu” – apeluje stowarzyszenie.

Pomocy można udzielić wpłacając środki pieniężne na konto: Bank Spółdzielczy w Pszczynie, nr konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001, tytuł przelewu: POMOC W ODBUDOWIE DOMU PO POŻARZE.

źródło: UM Pszczyna, stowarzyszenie „Omnibus”

2 KOMENTARZE

  1. Szanowna redakcjo.Prosze o nie pisanie bzdur.Pan Henryk nue byl jedynym włascicielem i mieszkało tak jeszcze małżeństwo(na piętrze ),które straciło cały dorobek życia.O nich też należało by wspomnieć.

Dodaj komentarz