Wirujący poślizg

0
Wypadek w Radostowicach; fot. KPP Pszczyna/S.Foks/pless.pl

Kierowcy, jadący 2 czerwca po południu drogą wojewódzką nr 935 w Radostowicach, odczuli skutki wypadku, do którego doszło w tym miejscu. Po zderzeniu się dwóch samochodów, jeden z nich przewrócił się na jezdnię, blokując przejazd. Powstał korek.

Jak informuje pszczyńska policja, kilka minut po 13.00 kierowca dostawczego lublina wpadł w poślizg po tym, jak zaczął gwałtownie hamować na śliskiej nawierzchni jezdni. Policjanci ustalili, że kierowca widząc skręcające przed nim w prawo audi, spuścił nogę z gazu i nacisnął na pedał hamulca. Wpadł jednak w poślizg. Tego dnia padało, nawierzchnia jezdni była mokra, co zaważyło o utracie panowania nad pojazdem przez 19-latka z Czechowic-Dziedzic.

Jak mówi Karolina Błaszczyk, rzecznik policji, „wirujący” po drodze samochód uderzył w audi i ostatecznie przewrócił się na bok blokując przejazd. W zdarzeniu ucierpiała 46-letnia mieszkanka Radostowic, kierująca audi, która z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Obydwoje kierowcy byli trzeźwi.

Dodaj komentarz