Witaj w Tychach! Kocyki i poduszki dla noworodków

0
Fot. AP

Dziś (25 stycznia) na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Wojewódzkiego Megrez w Tychach mamom i ich dzieciom prezenty w postaci kocyków oraz poduszek z logotypem miasta Tychy wręczała wiceprezydent Daria Szczepańska.

Rodzice otrzymali też kartę z życzeniami: „Witaj w Tychach. Życzymy wielu beztroskich i radosnych dni oraz powodzenia przez całe życie”.

W 2017 r. urodziło się w tyskim szpitalu 1595 dzieci, w tym 840 tyszan. Od początku roku na świat przyszło w tyskiej placówce ponad 100 noworodków. Wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2018 r. w Szpitalu Wojewódzkim otrzymają pamiątkowe kocyki. Koszt takiego prezentu opiewa na ok. 50 zł.

– Od jutra prezenty i życzenia przekazywane będą na bieżąco każdemu urodzonemu w Tychach dziecku. Rodziców dzieci urodzonych w styczniu zapraszamy na Oddział Ginekologiczno-Położniczy po odbiór kompletów albo prosimy o kontakt w sprawie innego sposobu odebrania prezentu – mówi Małgorzata Jędrzejczyk, rzecznik prasowa spółki Megrez.

Dzisiejsze wydarzenie, choć szczytne, odbyło się w mało intymnej atmosferze dla osób przebywających na oddziale. Dość spora grupa zaproszonych ludzi kręciła się po oddziale położniczym robiąc zdjęcia świeżo upieczonym rodzicom, którym prezenty wręczała pani wiceprezydent Tychów. Akcję można było zaplanować bardziej komfortowo dla rodziców i dzieci przebywających na oddziale.

ApacZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here