Witold Bańka wskazany w Montrealu na szefa WADA

0
Minister sportu i turystyki Witold Bańka zostanie szefem Światowej Agencji Antydopingowej, fot. ZB

Witold Bańka wskazany w Montrealu na szefa WADA. Dzisiaj (14 maja) w Montrealu na posiedzeniu Rady Fundacji Światowej Agencji Antydopingowej, minister sportu Witold Bańka – tyszanin, mieszkający obecnie w Bojszowach – został wspólnym kandydatem wszystkich kontynentów na szefa Światowej Agencji Antydopingowej (angielski skrót: WADA). Formalny akt wyboru nastąpi podczas listopadowej konferencji antydopingowej WADA w Katowicach.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) jest niezależną fundacją działającą pod przewodnictwem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Powołano ją do życia w 1999 r., by walczyć z dopingiem w sporcie. Centrala znajduje się w Kanadzie.

Minister sportu i turystyki Witold Bańka został najpierw kandydatem Europy na stanowisko prezydenta WADA. Dzisiaj (14 maja) w Montrealu, na posiedzeniu Rady Fundacji Światowej Agencji Antydopingowej, przedstawiciele wszystkich kontynentów wskazały Witolda Bańkę jako swojego kandydata na szefa WADA. To przesądza sprawę wyboru. Formalnie dokonany zostanie podczas Światowej Konferencji Antydopingowej, która odbędzie się w dniach 5-7 listopada 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

(pp)

Witold Bańka kandydatem Europy na szefa Światowej Agencji Antydopingowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here