Wkrótce przebudowa DW 933

0
Spotkanie samorządowców z wykonawcą przebudowy DW 933; fot. powiat pszczyński

We wrześniu powinna ruszyć przebudowa Drogi Wojewódzkiej nr 933 z Pawłowic do Pszczyny. 16-kilometrowy odcinek przebuduje firma Strabag. Inwestycja będzie wiązać się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

O przebudowę drogi z Pawłowic do Pszczyny samorządy zabiegały od wielu lat. Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał w przetargu ofertę złożoną przez Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Opiewa ona na 157 mln zł. Przebudowa drogi powinna zostać zrealizowana końcem 2021 r.

W Urzędzie Miejskim w Pszczynie z przedstawicielami firmy, która będzie wykonywała remont spotkali się włodarze powiatu oraz gmin, przez które przebiega droga.

Jak informuje starostwo pszczyńskie, zakres inwestycji jest ogromny. DW 933 zostanie całkowicie przebudowa na odcinku ponad 16 km – od skrzyżowania z DK 81 w Pawłowicach do ronda na ul. Żorskiej w Pszczynie. Powstaną też ciągi pieszo-rowerowe. Wykonawca przebuduje obiekty mostowe, skrzyżowania, zjazdy i zatoki autobusowe.

– Zadanie będzie podzielone na pięć etapów, które będą związane z zamknięciem drogi. Zostanie jednak utrzymany dojazd do posesji.

W pierwszym etapie prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z DK 81 w Pawłowicach do skrzyżowania w Studzionce – informowali przedstawiciele firmy Strabag.

Choć oficjalny objazd zostanie poprowadzony przez Strumień, to samorządowcy mają świadomość, że w czasie remontu samochody w dużej części przeniosą się na drogi lokalne – powiatowe i gminne.

– Przebudowa spowoduje duże i długotrwałe utrudnienia w ruchu.

Dlatego zwróciliśmy się do wykonawcy o pomoc w utrzymaniu dróg, którymi zarządzamy. Ze względu na wzrost natężenia ruchu może pogorszyć się ich stan. Wykonawca zadeklarował taką pomoc. Utrudnienia będą także dotyczyć komunikacji powiatowej na linii Pszczyna – Pawłowice – mówi Grzegorz Nogły, członek zarządu powiatu pszczyńskiego.

(J), źródło: powiat pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here