Woda podmyła wiadukt. Trasa DK86 zamknięta na wysokości Giszowca

1
Ziemia, która osunęła się pod wiaduktem; fot. KWP w Katowicach

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach, dziś (27 czerwca) zamknięta została trasa DK86. Po nocnej burzy woda podmyła remontowany wiadukt na wysokości Giszowca i obecnie droga jest nieprzejezdna w obu kierunkach na odcinku od Tychów do Katowic.

W Tychach ze względu na brak możliwości przejazdu drogą DK 86 wszystkie pojazdy będą kierowane na trasę S1. Nie będzie też możliwości przejazdu w kierunku Katowic na węźle ul. Beskidzkiej z ul. Boya-Żeleńskiego w Kostuchnie.

Jak informuje MZUiM, to poważna awaria i na dziś nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, informuje, że w sobotę 27 czerwca po godz. 15.00 doszło do osunięcia ziemi przylegającej oraz podtrzymującej betonową konstrukcję wiaduktu na DK 86, na wysokości ul. Pszczyńskiej w Katowicach Giszowcu. Do osunięcia ziemi doszło po nocnych silnych opadach deszczu, co spowodowało zapadnięcie drogi oraz pęknięcie nawierzchni.

Marcin Krupa. prezydent Katowic poinformował dziś, że DK86 na wysokości Giszowca (ul. Pszczyńska) zostaje zamknięta do odwołania w obie strony (odcinek nad pierwszym wiaduktem za węzłem Murckowskim – nad linią kolejową).

Otwarty dla ruchu pozostaje przejazd pod DK86 (łączący ul. Kolistą z 73 Pułku Piechoty).

Otwarty dla ruchu lokalnego pozostaje dojazd z Tychów drogą DK86 do Murcek, Giszowca (istnieje możliwość prawoskrętu w ul. Kolistą), Kostuchny.

Ruch lokalny do Murcek/Giszowca – od strony Sosnowca/centrum Katowic – może odbywać się przez Szopienice/Zawodzie – w kierunku na Nikiszowiec (wzdłuż ul. Szopienickiej) lub z ul. Murckowskiej (DK86) – poprzez ul. Gospodarczą/Górniczego Dorobku – na Nikiszowiec – dalej do Giszowca/Murcek, analogicznie ruch lokalny z Murcek/Giszowca do centrum Katowic może odbywać się z DK86 ulicami Mysłowicką, Szopienicką/Górniczego Dorobku/Gospodarczą, odpowiednio w kierunku Szopienic/Zawodzia lub ulicy Murckowskiej DK86.

Jeśli chodzi o ruch tranzytowy wyznaczane są objazdy. W kierunku na Tychy – Sosnowiec należy zjechać w Tychach na S1. Z S1 można skręcić w autostradę A4 i kierować się na Katowice lub Kraków lub kontynuować podróż drogą S1 – w kierunku Dąbrowy Górniczej – do autostrady A1. Z kolei jadąc z Katowic – należy zjechać na autostradę A4 na Kraków – a następnie odbić na S1 w Mysłowicach w kierunku na Tychy. Pojazdy jadące od strony Siewierza na Tychy – powinny na wysokości Podwarpia skręcić w S1. Ruch tranzytowy z ulicy Kościuszki DK81 od skrzyżowania z ulicą Kolejową w kierunku autostrady A4 kierowany będzie ulicami Brynowską i Mikołowską.

Marcin Krupa poinformował, że w najbliższych dniach zespół ekspertów będzie analizował uszkodzenia wiaduktu. Wtedy będzie wiadomo więc na temat wstępnego terminu przywrócenia ruchu. – Należy jednak mieć na uwadze, że w najbliższym tygodniu ruch na pewno nie zostanie przywrócony – mówi prezydent Krupa.

Jak informuje prezydent Katowic, ZTM pracuje nad doraźną zmianą tras autobusów. Bieżące informacje można śledzić na stronie ZTM – w zakładce komunikaty.

(J)

1 KOMENTARZ

  1. Przydałaby się jakaś mapa,zdjęcie albo ilustracja o jakie miejsce chodzi. Autor chyba zapomniał o takich szczegółach jak ilustracja miejsca gdzie się to stało… Lepiej wrzucić jakieś przypadkowe zdjęcie, po prostu łatwiej..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here