Wojciech Dinges zrezygnował z funkcji prezesa Kolei Śląskich

0
Wojciech Dinges, fot. www.kolejeslaskie.com

Wojciech Dinges zrezygnował z funkcji prezesa Kolei Śląskich. 22 maja 2019 r. Wojciech Dinges złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Kolei Śląskich. Magdalena Iwańska, rzecznik prasowa KŚ, przesłała nam oświadczenie prezesa Dingesa.

W oświadczeniu tym czytamy: „22 maja 2019 r. złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki Koleje Śląskie sp. z o.o. Mam poczucie, że moja misja dobiegła końca po upływie pełnej kadencji.

Spółkę pozostawiam w bardzo dobrym stanie, a tym bardziej cieszę się, że w ciągu tych 3,5 lat udało nam się zrealizować zadania, które planowane były na 5 lat. Najbardziej jestem dumny z zakończenia wymiany taboru na nowy, z tego, ze udało się zorganizować główne działania techniczne i administracyjne spółki w nowej katowickiej siedzibie. Przede wszystkim jednak jestem dumny z tego, że wydajną pracą całej załogi zachęciliśmy znaczna liczbę pasażerów do powrotu na kolej (17 mln osób w ub. roku).

Spółka funkcjonuje sprawnie, pozostali członkowie zarządu i kierownictwa pozostają na swoich stanowiskach, dlatego moja decyzja nie powinna wpłynąć na bieżące funkcjonowanie spółki, ani na jakość świadczonych usług oferowanych przez Koleje Śląskie. Przed spółką kolejne wyzwania, projekty oraz przedsięwzięcia i jest to pole do popisu dla moich następców.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Kolei Śląskich za wspólny wysiłek, działania i sukcesy, za każdy dzień niosący nowe wyzwania, które wspólnie udało nam się pokonać. Życzę wielu dalszych sukcesów najlepszemu zespołowi, z którym miałem okazję pracować! Dziękuję, przyjaciele!”

Jak informują Koleje Śląskie do czasu wyłonienia nowego prezesa spółkę reprezentować będzie wiceprezes ds. finansowych Renata Szczygieł.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here