Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe

0

Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. Przed północą, w związku z opadami deszczu i podniesionymi stanami wód w rzekach, wojewoda śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe m.in. na terenie powiatów bieruńsko-lędzińskiego i pszczyńskiego.

UM Bieruń poinformował, że wojewoda śląski zarządzeniem Nr 3/2017 z dnia 21 września 2017 r. ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała. Pogotowie to obowiązuje od ok. trzech godzin tj. od 21 września od godz. 22.00.

Zarządzenie nr 3/2017 wydano w związku z przewidywanymi silnymi opadami deszczu oraz występującymi przekroczeniami stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na posterunkach wodowskazowych niektórych rzek na terenie województwa.

Jak podaje Urząd Miejski w Bieruniu, ponad godzinę temu (tj. o godz. 0.00 dnia 22 września 2017 r.) poziom wody w rzece Wisła w Bieruniu Nowym wynosił 231 cm, czyli przekroczył stan ostrzegawczy o 11 cm. Stan alarmowy wynosi 330 cm.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here