Worki i filtry do odkurzaczy

0

Wyposażenie odkurzacza może wydawać nam się mało istotne – w końcu ważne jest, aby odkurzacz po prostu wciągał zabrudzenia. Niestety podczas takiego sprzątania pozbywamy się tylko widocznych zanieczyszczeń. Te najbardziej uprzykrzające życie (kurz, pyłki, alergeny) i mające wpływ na zdrowie (bakterie i mikroorganizmy) nadal panoszą się wokół nas. Jak się ich pozbyć?

Worki syntetyczne

Worki do odkurzacza przede wszystkim zbierają zanieczyszczenia. Jeżeli worek jest wykonany ze słabego materiału (np. z papieru), nie spełnia tej funkcji dostatecznie dobrze. Kurz i pył przenikają przez ścianki worka i zatykają filtr wylotowy, który szybko trzeba będzie wymienić. Ponadto zanieczyszczenia dostają się z powrotem do czyszczonego pomieszczenia a stamtąd już prosta droga do naszych płuc. Właśnie dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego worka do odkurzacza. Najlepsze tego typu produkty zbudowane są z mikrowłókien. Dzięki nim worki są wytrzymałe na uszkodzenia czy płyny. Ponadto mają wysoki poziom filtracji i zatrzymują wewnątrz urządzenia praktycznie wszystkie alergeny. Tego typu produkty najwyższej jakości oferuje firma WORWO. Materiały, z których tworzą worki syntetyczne do odkurzacza, są wysokiej klasy, a ich produkcja jest czysta i bezodpadowa. Są także bardzo wydajne – w porównaniu z tradycyjnymi workami pracują trzy razy dłużej.

Filtry HEPA

HEPA to skrót od angielskich słów High Efficiency Particulate Air, czyli wysokoskuteczny filtr cząsteczkowy do powietrza. Jak sama nazwa wskazuje jest to filtr słynący z dużej dokładności – pochłania alergeny i inne zanieczyszczenia ze skutecznością do 99,95%! Początkowo stosowano je np. w elektrowniach atomowych, gdzie musiało być nieskazitelnie czysto. Teraz używa się w nich jeszcze lepszych filtrów (ULPA), natomiast do codziennego stosowania wystarczą filtry HEPA. Oprócz odkurzaczy wykorzystuje się je także w klimatyzatorach i zwykłych oczyszczaczach powietrza. Po co jednak kupować dodatkowy sprzęt skoro można w niego wyposażyć odkurzacz? Jedyne, o czym trzeba pamiętać przy korzystaniu z tych filtrów to ich wymiana bądź czyszczenie. Tylko systematyczne dbanie o filtr zapobiegnie rozpowszechnianiu się zanieczyszczeń.

Dopasowanie worka

Worek nie tylko powinien być najwyższej jakości – przede wszystkim musi pasować do naszego odkurzacza. Przy zakupie worka należy więc dobrze sprawdzić model odkurzacza. Wszystko powinno być opisane w instrukcji obsługi bądź na pudełku. Jeżeli jednak nie mamy już żadnych dokumentów opisujących nasz sprzęt warto zajrzeć na dół odkurzacza – powinien tam się znajdować numer serwisowy. Dzięki niemu idealnie dopasujemy nie tylko worek, ale i filtr do odkurzacza!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here