Wóz strażacki za wysoką frekwencję już w OSP Gostyń

0
Wóz strażacki marki Renault już w OSP Gostyń; fot. Krzysztof Rybczyński

Ochotnicza Straż Pożarna w Gostyni dziś (13 listopada) oficjalnie wzbogaciła się o nowy wóz strażacki. Pojazd trafił tu w ramach akcji „Bitwa o wozy”. Dofinansowanie na zakup pojazdów otrzymały małe gminy w Polsce, w których odnotowano najwyższą frekwencję podczas tegorocznych wyborów prezydenckich.

Wóz wjechał do siedziby OSP o godz. 15.00 z włączonymi syrenami dźwiękowymi. Witał go szpaler strażaków z odpalonymi racami.

Film: Joanna Pasierbek-Konieczny – Przewodnicząca Rady Gminy Wyry/Facebook

Warunkiem otrzymania dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (promesa na 800 000 zł) było uzyskanie najwyższej procentowej frekwencji wyborczej w gminie do 20 tysięcy mieszkańców w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, według stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. (z wyłączeniem 16 gmin, które otrzymały dofinansowanie po pierwszej turze wyborów prezydenckich).

W II turze wyborów, wśród gmin do 20 tys. mieszkańców na terenie byłego województwa katowickiego, największa frekwencja wyborcza była w gminie Wyry (w jej skład wchodzi Gostyń). Wyniosła na 75,16 proc. Za Rafałem Trzaskowskim głosowało 2333 osoby (50,64 proc.), a za Andrzejem Dudą 2274 mieszkańców (49,36 proc.).

W nagrodę gmina Wyry otrzymała promesę z MSWiA na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego w maksymalnej wysokości 800 000 zł. Jak informuje Joanna Pasierbek-Konieczny, przewodnicząca Rady Gminy, dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Wyry w wysokości prawie 300 000 zł wóz strażacki otrzyma jeszcze w tym roku pełne wyposażenie i będzie mógł służyć wszystkim mieszkańcom.

 

W lipcu br. na profilu facebookowym OSP Gostyń napisano: „Wielka radość w naszej jednostce! (…) Ogromnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Przede wszystkim mieszkańcom obu miejscowości za oddane głosy. Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali informację o inicjatywie wśród swoich rodzin i znajomych. Dziękujemy OSP Wyry za włączenie się w rywalizację. Bardzo dziękujemy panu Michałowi Kopańskiemu za zainicjowanie akcji oraz aktywną promocję profrekwencyjnej postawy”.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here