Wszyscy górnicy KWK Ziemowit przebadani w środę są zdrowi

0
Badania przesiewowe górników kopalni Ziemowit, 5 czerwca br.; fot. Lech GAWIN

Trwają badania wymazowe na obecność koronawirusa wśród pracowników kopalni Ziemowit w Lędzinach oraz osób z firm współpracujących z zakładem. Są już znane wyniki górników przebadanych w środę, 3 czerwca

Jak poinformował nas Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, do której należy lędzińska kopalnia, badania wymazowe odbywają się w trzech punktach od środy 3 czerwca. Potrwają do soboty, 6 czerwca. Wykonują je żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Górnicy podjeżdżają do punktu badań w samochodach. Wymaz pobierany jest od nich poprzez otwarte szyby pojazdów.

Badania wymazowe w KWK Ziemowit, 5 czerwca br.; for. Lech GAWIN

Jak informuje rzecznik PGG, w sumie zostanie przebadanych 3675‬ pracowników Ziemowita (1047 w środę, 1031 w czwartek, 1050 w piątek i 547 w sobotę) oraz 500 osób z firm zewnętrznych. Ci ostatni będą mieli pobrany wymaz w sobotę.

Znane są już wyniki na obecność koronawirusa wśród pracowników przebadanych w środę 3 czerwca. Jak informuje Tomasz Głogowski, rzecznik PGG, wszyscy mają wynik negatywny, czyli nie stwierdzono u nich zakażeń SARS-CoV-2.

Według danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na dzień 1 czerwca w KWK Ziemowit stwierdzono koronawirusa u 9 górników.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here