Wtargnął na teren elektrowni. Był po dopalaczach?

0
Elektrownia Łaziska; fot. J. Jędrysik

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymał w niedzielę 2 lipca 19-letniego mieszkańca Rybnika, który wtargnął na teren Elektrowni Łaziska. Młody człowiek był zupełnie nieświadomy tego co się dzieje. W trakcie przeprowadzonej kontroli osobistej znaleziono przy nim  17 woreczków z substancją nieznanego pochodzenia, prawdopodobnie tzw. dopalaczem.

Dzielnicowy z łaziskiego komisariatu sierż. szt. Michał Czerepkowski wraz ze strażnikiem miejskim został skierowany na interwencję. Pracownik ochrony Elektrowni Łaziska zgłosił bowiem wtargnięcie nieupoważnionej osoby na teren zakładu pracy. Jak się okazało, nieproszonym gościem był 19-latek z Rybnika. Mężczyzna nie był w stanie odpowiedzieć na pytania mundurowych, jego zdania były nieskładne, sprawiał wrażenia zagubionego. Człowiek ten został przewieziony na komisariat, gdzie przeprowadzono kontrolę osobistą. Okazało się, że młody rybniczanin miał przy sobie 17 woreczków z substancją niewiadomego pochodzenia. Ze względu na stan zdrowia 19-latka na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła go do miejscowego szpitala.

Przejęte przez policję środki zostaną poddane analizie w laboratorium, celem określenia dokładnego składu tych substancji. Od wyników analizy będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here