Wybuch gazu w mieszkaniu. Lokator odwieziony do szpitala

0
Fot. ilustr. ZB

Wczoraj (12 lipca) przed północą w mieszkaniu przy ul. Sikorskiego w Tychach doszło do wybuchu gazu. Poszkodowana została jedna osoba. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Jak usłyszeliśmy od brygadiera Szczepana Komorowskiego, oficera prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, informację o wybuchu gazu w mieszkaniu przy ul. Sikorskiego 153 w Tychach odebrano 12 lipca o godz. 23.01. W zawiadomieniu mowa też była o poszkodowanej osobie.  Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że wybuch nastąpił w kuchni. Eksplozja wybiła szyby w kuchennym oknie i stopiła kratkę wentylacyjną, ale do pożaru nie doszło. Odłamki szkła spadły na zaparkowane pod blokiem trzy samochody, uszkadzając ich karoserię (lakier). W jednym z tych samochodów wybita została tylna szyba.

Podczas wybuchu w mieszkaniu przebywał 76-letni mężczyzna. Doznał, jak słyszymy od bryg. Komorowskiego, lekkiego poparzenia twarzy. Strażacy założyli mu opatrunek i przekazali ekipie karetki pogotowia ratunkowego. Ranny mężczyzna odwieziono został do szpitala.

Na miejsce wybuchu oprócz strażaków (6 zastępów – 17 ludzi) i pogotowia ratunkowego przyjechali: policja, prokurator, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne, inspektor nadzoru budowlanego, przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej.

Sprawdzono, czy w mieszkaniu gdzie doszło do wybuchu ulatnia się gaz. Taką samą kontrolę, jak słyszymy, przeprowadzono w sąsiednich mieszkaniach i całym pionie. Nie stwierdzono obecności gazu w sprawdzanych pomieszczeniach. Dlatego odcięto jego dopływ z instalacji jedynie do mieszkania, gdzie doszło do eksplozji. Będzie tu podłączony, ale dopiero po ustaleniu jak doszło do nagromadzenia się gazu w kuchni.

Brygadier Komorowski poinformował nas ponadto, że inspektor nadzoru budowlanego nie stwierdził naruszenia konstrukcji budynku, dlatego w dalszym ciągu blok nadaje się do zamieszkania. Nie trzeba było przeprowadzać ewakuacji. Strażacy swoją akcje zakończyli 13 lipca o godz. 1.29.

Jak poinformowała nas mł. asp. Agnieszka Semik z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, w sprawie wybuchy gazu przy ul. Sikorskiego wydział kryminalny prowadzi czynności wyjaśniające.

(vis)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here