Wybudują rondo przy Teatrze Małym w Tychach

0
Skrzyżowanie przy Teatrze Małym w Tychach; źródło: MZUiM Tychy

Wybudują rondo przy Teatrze Małym w Tychach. Jutro (24.10) mają rozpocząć się prace związane z budową ronda przy Teatrze Małym w Tychach, czyli u zbiegu ulic ojca Bocheńskiego, kard, Hlonda i Bocznej. Mówiąc ściślej ma to być minirondo.

Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, informuje nas, że choć skrzyżowanie ulic Bocheńskiego, Bocznej, Hlonda (przy Teatrze Małym) wcale nie jest szczególnie skomplikowane, to jednak często dochodzi na nim do kolizji i wypadków.

– Już wkrótce sytuacja ta powinna się zmienić za sprawą minironda, które powstanie przy Teatrze Małym – mówi Agnieszka Kijas. – Remont skrzyżowania obejmuje wykonanie ronda u zbiegu ulic Hlonda i Bocheńskiego z przejezdną wyspą centralną, budowę oświetlenia, a także wykonanie oznakowania.

Pierwsze prace, jak słyszymy, mają rozpocząć się już jutro tj. we wtorek 24 października.

– Na czas remontu zostanie wprowadzone zawężenie jezdni oraz obowiązywać będzie ograniczenie prędkości – słyszymy w MZUiM Tychy. – Roboty drogowe będą prowadzone etapami przy założeniu utrzymania ciągłości ruchu. Tylko na czas układania asfaltu na tarczy ronda, rejon skrzyżowania zostanie na kilka godzin całkowicie zamknięty. Te prace będą wykonywane w godzinach wieczornych i nocnych, poza okresem kursowania pojazdów komunikacji miejskiej. Ponadto przez teren budowy zastaną wydzielone bezpieczne przejścia dla pieszych.

Remont skrzyżowania, czyli budowa minironda, ma kosztować prawie 640 tys. zł i zakończyć się do końca listopada. Wykonawcą jest wyłonione w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Drokan-1.

O kolizjach i wypadkach na skrzyżowaniu w rejonie Teatru Małego pisaliśmy tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here