Wyjątkowo bezczelny oszust. Straciła 20 tys. zł

0
Fot. Sabine van Erp/Pixabay

Rok temu starsza kobieta uwierzyła oszustowi i straciła ponad tysiąc złotych. Wczoraj (16 sierpnia) zawierzyła mu ponownie i ukradł jej 20 razy więcej.

16 września w Orzeszu 73-letnia kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który już w 2019 r. nawiązał z nią kontakt i pozyskując jej dane osobowe, oszukał na kwotę 1200 zł.

Tym razem oszust wzbudził zaufanie seniorki, bo zapewnił, że chce zwrócić jej gotówkę. Orzeszanka ponownie podała mu informacje dotyczące jej aktualnego konta bankowego i innych danych niezbędnych do przeprowadzenia transakcji bezgotówkowych.

Kilka godzina później okazało się, że na koncie orzeszanki wykonano przelewy na ponad 20 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz stosowanie ograniczonego zaufania w telefonicznych kontaktach z nieznajomymi. – Nie dajmy się zwieść rozmówcy i nie postępujmy pochopnie. Zanim przekażemy jakiekolwiek dane czy też pieniądze, dajmy sobie czas na spokojne zastanowienie się nad całą sytuacją. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności. Jeśli odbierzemy telefon, który wzbudzi nasze podejrzenie, zawsze reagujmy, a o swoich wątpliwościach natychmiast informujmy policję dzwoniąc na numer 112 – przypomina rzecznik mikołowskiej komendy.

Zostawił 60 tysięcy przy śmietniku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here