Wyłączenie sygnalizacji świetlnej na ruchliwym skrzyżowaniu

0
Skrzyżowanie al. Bielskiej z ulicami Edukacji i Budowlanych; fot. DLAP
Reklama

Jutro (22 lipca) wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na jednym z najbardziej ruchliwych tyskich skrzyżowań tj. na skrzyżowaniu al. Bielskiej z ulicami Edukacji i Budowlanych. Stan taki potrwa do soboty 24 lipca.

Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, informuje, że od czwartku wieczorem (czyli 22 lipca od godz. 18.00) do soboty rano (czyli 24 lipca do godz. 5.00) zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Bielskiej z ulicami Budowlanych i Edukacji.

– Pozwoli to na przeprowadzenie prac bitumicznych w obrębie skrzyżowania – Mówi Agnieszka Kijas. – Dla zminimalizowania utrudnień, wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchem. Uwaga, termin prowadzenia prac uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków oraz poleceń osób kierujących ruchem, a także przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności związane z realizacją zadania.

Prace na skrzyżowaniu prowadzone są w ramach dużej inwestycji pod nazwą Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS). Docelowo ITS ma usprawnić komunikację w mieście, poprawić bezpieczeństwo, a także stworzyć możliwość bezpośredniego sterowania ruchem.

(pp)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here