Wyłączona sygnalizacja świetlna na ruchliwym skrzyżowaniu w Tychach

3
Na skrzyżowaniu ul. ks. Burschego i ul. Mikołowskiej sygnalizacja świetlna będzie wyłączona przez dwa tygodnie; fot. Google

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach, począwszy od czwartku 1 kwietnia, przez dwa tygodnie wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Mikołowskiej i ks. Burschego.

– To kolejne skrzyżowanie, które modernizowane jest w ramach szerokiego projektu pod nazwą „Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem” – mówi Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa MZUiM.

Jak słyszymy od rzecznik MZUiM, trwająca przebudowa skrzyżowania ul. Mikołowskiej i ul. ks. Burschego wkracza w kolejną fazę. Już dziś (31.03) zintensyfikowano roboty drogowe, a od czwartku 1 kwietnia  zostanie czasowo wyłączona sygnalizacja świetlna. To oznacza, że w rejonie skrzyżowania należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

– Wyłączenie na okres około dwóch tygodni jest konieczne, aby wykonawca zadania mógł przeprowadzić demontaż obecnie używanej sygnalizacji. Dokładnie chodzi o konstrukcje wsporcze, sygnalizatory, elementy detekcji, sterownik oraz okablowanie. Równolegle prowadzone będą prace na tarczy skrzyżowania, które po przebudowie zyska nową geometrię – mówi Agnieszka Kijas.

– Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Jednocześnie przepraszamy za wszystkie utrudnienia i niedogodności związane z realizacją inwestycji – dodaje rzecznik MZUiM.

(JJ)

3 KOMENTARZE

  1. A gdzie jest policja, która na tym skrzyźowaniu uczyła się kierować ruchem, czas działać a nie tylko stać pod gospodą ( Pod kogutem) i czekać na zdarzenie??????

  2. Jak trzeba się uczyć to są a jak trzeba udrożnić ruch to nie ma. Takie komunistyczne myślenie na tej milicji. Oni to już dawno powinni ustalić z zarządcą drogi i mieć harmonogram rozpisany kto kiedy ruchem kieruje.

  3. …a gdzie jest tzw. „straż miejska” ? I po co jest tzw. „straż miejska”….? Czy na „szkoleniu” nie było wykładów z „kierowania ruchem”, czy czegoś podobnego…? A może były wagary……Proponuję w tej kwestii zebrać „tyską komisję śledczą”, z „komediantem” wcześniej wspomnianej formacji, na czele…….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here