Wypadek motocyklisty

0
Miejsce wypadku, fot. KPP Mikołów

Wczoraj (24.02) na jednej z głównych ulic w Ornontowicach doszło do wypadku z udziałem motocyklisty.

Jak podaje rzecznik mikołowskie policji, do wypadku doszło około godziny 14.00 na ulicy Zwycięstwa, na pasie w kierunku Orzesza.

Wstępne ustalenia policjantów drogówki wskazują, że przyczyną wypadku mogło być nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą samochodem volkswagenem touran 27-latkę, która wyjeżdżała z terenu posesji.

Zarówno motocyklista (52-latek z Gierałtowic), jak i kierująca osobówką byli trzeźwi. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Katowicach-Ochojcu z podejrzeniem urazów wewnętrznych oraz złamaną ręką.

Postępowanie karne zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku prowadzi Wydział Kryminalny mikołowskiej komendy.

„Nierówności na jezdni, do tego piasek i nieczystości  zalegające po zimie, chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrócenie motocykla gotowe. Również kierowcy samochodów odzwyczaili się od obecności jednośladów. Podczas zmiany pasa ruchu czy też skrętu w lewo motocyklista nie jest zauważany, bądź też kierujący samochodem widzi go w ostatniej chwili i na uniknięcie zderzenia jest już za późno. Nie powstrzymuje to jednak – szczególnie tych mniej doświadczonych motocyklistów – przed lekceważeniem przepisów i przecenianiem własnych umiejętności” – podaje rzecznik.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

„Motocyklisto, pamiętaj, że droga publiczna to nie tor wyścigowy! Pomyśl o innych użytkownikach dróg. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierujących; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze. Podróżując jednośladem staraj się dawać dobry przykład innym motocyklistom” – apelują policjanci.

(t), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here