Wypadek na DK1. Nie żyje 53-letni kierowca ciężarówki

0
fot. KP PSP Pszczyna
Reklama

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z 4 na 5 grudnia na DK1 w Pszczynie. Nie żyje 53-letni kierowca ciężarówki.

Jak nas poinformowała asp. sztab. Karolina Błaszczyk z KPP w Pszczynie, do zdarzenia doszło przed północą (zgłoszenie o 23.55) na skrzyżowaniu DK1 z ul. Hallera w Pszczynie. To skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Jak słyszymy, zderzyły się dwa tiry. W tył ciężarówki marki Scania, kierowanej przez 32-letniego obywatela Słowacji, uderzył samochód marki Renault, prowadzony przez 53-latka ze Skoczowa. Ranny został kierowca renault. Interweniowało pogotowie lotnicze.

– Mimo trwającej reanimacji 53-latek zmarł – informuje rzecznik policji.

Na miejscu była straż pożarna. – Działania strażaków w pierwszej fazie akcji polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanego mężczyzny w wieku 53 lat, a następnie przekazaniu go służbom medycznym, w tym obecnemu na miejscu zespołowi LPR. Walka ratowników i lekarzy o życie poszkodowanego trwała kilkadziesiąt minut. Niestety obrażenia okazały się zbyt poważne i lekarz stwierdził zgon kierującego samochodem Renault – relacjonuje rzecznik straży pożarnej.

Akcja zakończyła się 5 grudnia około godz. 3.00. Uczestniczyły w niej dwa zastępy z JRG w Pszczynie, karetki pogotowia ratunkowego, śmigłowiec LPR oraz patrole policji.

Reklama
fot. KP PSP Pszczyna

(t)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here