Wypadki z udziałem motocyklistów

0
Fot. policja

Do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów doszło w ostatni weekend w powiecie pszczyńskim. Jednego z kierowców zabrało do szpitala pogotowie lotnicze.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 29 czerwca ok. godz. 16.00 w Kobiórze na DK1. Kierujący vw arteon 46-latek z Katowic w trakcie zmiany pasa ruchu zderzył się z motocyklem marki Suzuki, którym jechał 42-letni mieszkaniec Czeladzi (jak podaje policja, okazało się, że motocyklista był po użyciu alkoholu). Na to zdarzenie najechał  drugi motocykl (marki Yamaha), kierowany przez o rok młodszego mieszkańca Czeladzi. Do szpitala z urazem nogi trafił kierujący suzuki.

30 czerwca przed godz. 12.00 doszło do wypadku w Warszowicach (gmina Pawłowice) na DK 81, w rejonie skrzyżowania z ul. Krótką. Na prostym odcinku drogi kierujący oplem corsą mieszkaniec powiatu pszczyńskiego najechał na tył yamahy kierowanej przez mieszkańca powiatu żorskiego, który rozpoczął hamowanie przed planowanym manewrem skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń nogi doznał kierujący motocyklem, który został zabrany do szpitala przez pogotowie lotnicze. Obaj kierujący byli trzeźwi.

(t), źródło: KPP Pszczyna

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here