Wyprawa dla Jasia

0
Sześcioletni Jaś choruje na rdzeniowy zanik mięśni; fot. KMP Tychy

Już w sobotę 27 kwietnia dwaj tyscy policjanci ruszą w Beskidy, w charytatywną „Wyprawę dla Jasia”. Celem akcji jest wsparcie leczenia i rehabilitacji 6-letniego chłopca – syna jednego z tyskich policjantów – który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Wyprawę zainicjowali Michał i Piotr – dwaj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Podczas urlopu wypoczynkowego w sumie planują przejść 501,7 km w 19 dni. Ich trasa to tzw. Główny Szlak Beskidów. Założeniem jest uzbieranie kwoty o równowartości 10 zł za każdy przebyty kilometr. 27 kwietnia policjanci wyruszą z miejscowości Wołosate w Bieszczadach, aby 15 maja dotrzeć do Ustronia. Do wyprawy mundurowi przygotowywali się od dłuższego czasu regularnie ćwicząc i pracując nad swoją kondycją fizyczną.

Fot. KMP Tychy
Jaś jest pogodnym chłopcem; fot. KMP Tychy

Wyprawa ma na celu wsparcie 6-letniego syna ich kolegi z komendy. Jasiu wymaga stałej rehabilitacji i leczenia. Stwierdzono u niego rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia Jasiowi samodzielne poruszanie się. Chłopczyk wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia. Rodzice nie są w stanie ponosić wszystkich kosztów.

Komenda Miejska Policji w Tychach zachęca wszystkich policjantów (i nie tylko) do włączenia się do marszu na poszczególnych odcinkach trasy, co z pewnością doda Michałowi i Piotrowi otuchy i motywacji podczas realizacji celu. Harmonogram trasy TUTAJ.

Wyprawa ma charakter nie tylko charytatywny. Ma na celu również uczczenie 100. rocznicy utworzenia polskiej policji. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

W inicjatywę włączył się również Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu jest możliwość zgromadzenia środków finansowych dla Jasia.

Darczyńcy mogą wpłacać kwoty na konto:

27 1020 2313 0000 3002 0131 4046

z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

Jaś jest podopiecznym fundacji „Gwiazda Nadziei”, gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.

(J)

Dodaj komentarz