Wyrodny syn od kilku lat znęcał się nad rodzicami. Interweniowała policja.

0
Zatrzymanie wyrodnego syna, fot. KPP w Mikołowie
Reklama

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie poinformowała dzisiaj (24 września), że policjanci z komisariatu w Łaziskach Górnych zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który od kilku lat znęcał się nad swoimi rodzicami. Agresja słowna, wyzwiska były na porządku dziennym. Interweniowała policja. Wyrodny syn usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Według zebranego przez śledczych materiału dowodowego, 44-letni mieszkaniec Łazisk Górnych od 2016 roku znęcał się nad swoimi rodzicami (z którymi mieszkał). Przez 4 lata musieli oni znosić ciągłe obelgi, wyzwiska, wybuchy agresji, groźby pozbawienia życia. 21 września syn po raz kolejny wszczął awanturę. Kolejna już interwencja policji zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny. Schorowani i zmęczeni rodzice postanowili przerwać swoją gehennę. Złożyli zeznania, dzięki którym udało się podjąć daleko idące kroki prawne.

Wyrodny syn trafił do policyjnej izby zatrzymań, a 23 września po południu usłyszał zarzuty psychicznego znęcania się nad rodzicami. Śledczy złożyli wniosek do prokuratury o wydanie nakazu opuszczenia przez podejrzanego miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się do rodziców. Prokurator przychylił się do wniosku. Ponadto objął 44-latka policyjnym dozorem. Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty. Za przestępstwo znęcania się grozi wyrok do 5 lat więzienia.

(vis), źródło: KPP Mikołów

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here