Wyruszyła 35 Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

0
Na Jasną Górę wyrusza 35 Tyska Piesza Pielgrzymka, 25.07.2018 r.; fot. ZB

Wyruszyła 35 Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dzisiaj (25.07) sprzed kościoła św. Marii Magdaleny na Jasną Górę wyruszyła 35 Tyska Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi szlak do Częstochowy wiedzie przez Chorzów, Miasteczko Śląskie, Rudnik Mały. Pątnicy codziennie przejdą ok. 25 km.

W ostatnich dwóch latach to już druga z pielgrzymka, która wyruszyła z najstarszej tyskiej świątyni – kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Przez wiele ostatnich lat pątniczy, tyski szlak rozpoczynał się w kościele św. Jadwigi (bo pielgrzymki organizował wówczas tamtejszy proboszcz ks. Stefan Nowok, który przeszedł już na emeryturę).

35 TPP rozpoczęła się mszą święta odprawioną w kościele św. Marii Magdaleny o godz. 8.00. Tuż przed wyruszeniem na pielgrzymi szlak odmówiono modlitwę „Ojcze nasz”, pątników pobłogosławił ks. Józef Sołtys, dziekan dekanatu Tychy Stare.

Tegoroczna pielgrzymka liczy ok. 100 osób. Pierwszy nocleg będzie w Chorzowie, kolejne w Żyglinie i Rudniku Małym. W sobotę po południu tyszanie oczekiwani są na Jasnej Górze. Uczestniczyć będą m.in. w mszy świętej odprawionej w kaplicy przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

tekst i fot.(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here