Wyścigi kolarskie dzieci w parku Jaworek

0
Wyścigi kolarskie dla dzieci w parku Jaworek, 2.09.2017r.; fot. ZB

Wyścigi kolarskie dzieci w parku Jaworek. Dzisiaj (2.09) w parku Jaworek odbyły się wyścigi kolarskie Bike Atelier Tychy Junior Cup zorganizowane przez Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną głównie z myślą o najmłodszych rowerzystach. Mimo niesprzyjającej pogody na starcie stanęło ponad 80 dzieci. Walczyły z prawdziwą determinacją.

Wyścigi rozegrano w kilku konkurencjach wiekowych. Najmłodszym zawodnikiem był Ignaś Kaszuba liczący sobie 1,5 roku. Jego starszy brat Mikołaj (7 lat) również stanął na starcie (w swojej kategorii). Na sobotnie zawody przyprowadzili ich rodzice: Ilona i Dawid Kaszubowie. Zresztą rola rodziców i starszego rodzeństwa podczas wyścigów dzieci młodszych była nie do przecenienie. Biegli obok młodych kolarzy, podtrzymywali ich na duchu, udzielali fachowych porad, a na początku trasy niekiedy wspierali także fizycznie (popychając rower).

Jak poinformował nas Jakub Chełstowski, prezes Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, na starcie stanęło 84 zawodników w wieku od 1,5 roku do 18 lat. Wszystkie wyścigi budziły wiele emocji, a walka była naprawdę zacięta.

– Mimo niesprzyjającej pogody impreza okazała się sukcesem – mówi Jakub Chełstowski. – Duży udział w tym miał Tomasz Musioł, dyrektor organizacyjny zawodów. Będziemy organizować kolejne edycje tej imprezy.

Dzisiejsze zawody rowerowe dla dzieci patronatem honorowym objął Witold Bańka, minister kultury i sportu.