Wyzdrowiało już 5 pacjentów szpitala zakaźnego w Tychach

0
fot. Jarosław Jędrysik

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach, zamieniony obecnie na szpital zakaźny, poinformował dzisiaj (8 kwietnia) o kolejnych przypadkach pokonania w tej placówce koronawirusa. W sumie wyzdrowiało już 5 pacjentów szpitala zakaźnego w Tychach.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach na początku epidemii zamieniony został (razem ze szpitalem w Raciborzu) na szpital zakaźny dla mieszkańców województwa śląskiego. Przywożone są tu osoby z całego Śląska, nierzadko w ciężkim stanie zdrowia. Dlatego często pojawiają się komunikaty o zgonach pacjentów szpitala w Tychach. Są jednak i dobre wiadomości.

„Mamy już 5 ozdrowieńców” – poinformował dzisiaj (8 kwietnia) na Facebooku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach. Jak się dowiadujemy, po tzw. pacjencie zero (czyli pierwszej hospitalizowanej w Tychach osobie z koronawirusem) dwa negatywne wyniki testów na obecność patogenu SARS-CoV-2 uzyskały również dwie pacjentki i dwóch pacjentów. W sumie więc w szpitalu Megrez już 5 osób pokonało koronawirusa SARS-CoV-2.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here