Z maczetą na znajomego

0
fot. KPP Mikołów

Zatrzymano 32-letniego mężczyznę, który mając w ręce sporych rozmiarów maczetę, groził znajomemu pozbawieniem życia. Do zdarzenia doszło w minioną środę (5.08) na ulicach Łazisk Górnych.

Jak wynika z policyjnych akt, między dwójką mieszkańców Łazisk Górnych od dłuższego czasu istnieje konflikt. To właśnie stało się powodem scen jak z filmu grozy, które rozegrały się w środę wieczorem na ulicach miasta.

– Początek całej sytuacji miał miejsce na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Chopina. To tam miało dojść do słownych przepychanek między skonfliktowanymi mężczyznami. W pewnym momencie 32-letni łaziszcznin wrócił do swojego mieszkania, skąd zabrał dosyć pokaźną maczetę i krzycząc, że go zabije, ruszył w kierunku swojego znajomego, który wybiegł z budynku i zaczął uciekać – relacjonuje rzecznik mikołowskiej policji.

fot. KPP Mikołów

W groźnie wyglądającej gonitwie na szczęście  nikt nie ucierpiał, a agresor następnego dnia trafił w ręce miejscowych policjantów i usłyszał zarzut kierowania groźby karalnej. To przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia. Na wniosek kryminalnych z łaziskiego komisariatu prokurator zastosował wobec 32-latka środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz policyjny dozór.

fot. KPP Mikołów

(t), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here