Z obawy przed zakażeniem pasażerów kierowca autobusu przerwał kurs

3
Autobus, który po przerwaniu kursu przechodzi swoistą kwarantannę w PKM Tychy; fot.z

Wczoraj (20 marca) w komunikacji miejskiej na trasie z Tychów do Gliwic, kierowca autobusu PKM Tychy nagle dowiedział się, że wśród jego dalszej rodziny wykryto przypadek koronawirusa. Natychmiast zjechał na bazę. Na wszelki wypadek skierowano go na kwarantannę. Autobus zdezynfekowano.

„Nowe Info” dowiedziało się, że w bazie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach stoi od wczoraj autobus przegubowy marki Solaris z kartkami na drzwiach zawierającymi informację o zakazie wstępu. Poprosiliśmy w PKM Tychy o wyjaśnienia.

PKM Tychy poinformowało nas, że wczoraj (20 marca) jeden z kierowców autobusu przegubowego marki Solaris Urbino 18, obsługującego linię nr 33 z Tychów do Gliwic, został telefonicznie powiadomiony przez osoby bliskie, że u jednego z dalszych członków rodziny wykryto koronawirusa (kierowca, jak słyszymy, nie miał z zarażonym bezpośredniego kontaktu).  Informację tę kierowca otrzymał w trakcie wykonywania już drugiego kursu z Tychów do Gliwic (przed godz. 14.00). Po usłyszeniu tej wiadomości kierujący solarisem natychmiast, jak zapewnia PKM Tychy, powiadomił dyspozytora, ten kazał mu zjechać autobusem do zajezdni. Kurs został przerwany. Kierownik zawiadomiony o zaistniałej sytuacji odesłał kierowcę na 14-dniową kwarantannę. O przypadku tym, jak słyszymy, powiadomiono sanepid. Autobus został poddany dezynfekcji i ozonowaniu. Pojazd ten, jak usłyszeliśmy w PKM Tychy, na razie nie będzie używany, bo przechodzi swoistą kwarantannę.

ZB

 

3 KOMENTARZE

  1. Dobra postawa w sumie lepiej dmuchać na zimne. I dobrze, że PKM w Tychach wprowadził takie procedury. Trolejbusy też są dezynfekowane, więc przynajmniej u nas póki co możemy czuć się w miarę bezpiecznie. Co nie znaczy, że mamy wychodzić z domu. Nie wychodźmy jak nie musimy!

    • To że on nie miał kontaktu bezpośredniego nie znaczy że ktoś z jego bezpośredniej rodziny z którą ma styczność non stop nie miał. Trochę dalekowzrocznosci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here