Z pierwszej Rodzinnej Niedzieli na Kolejach Śląskich (11.03) skorzystało prawie 4,4 tys. osób

0
Fot. ZB

Z pierwszej Rodzinnej Niedzieli na Kolejach Śląskich (11.03) skorzystało prawie 4,4 tys. osób. 11 marca, a więc w pierwszą niehandlową niedzielę, Koleje Śląskie zainaugurowały akcję bezpłatnych przejazdów dla rodziców w niedziele wolne od handlu. Z oferty tej skorzystało prawie 4,4 tys. osób.

W ramach pierwszej Rodzinnej Niedzieli (11.03) największym zainteresowaniem, jak słyszymy, cieszyły się pociągi do Wisły oraz Żywca i Zwardonia. Na taki kierunek weekendowych wypraw zdecydowała się prawie połowa uczestników akcji Kolei Śląskich. Nie brakowało również chętnych na wycieczkę do Cieszyna czy Raciborza.

– Cieszymy się, że tak wiele rodzin z naszego województwa miało okazję wybrać się z nami na wycieczkę w ten słoneczny dzień – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. – Jest to na pewno zdrowy sposób spędzania czasu i ekologiczny sposób podróżowania, do czego chcemy w Kolejach Śląskich zachęcać dzieci i ich rodziców.

Rodzinne Niedziele na Kolejach Śląskich to akcja oferująca bezpłatne przejazdy dla rodziców w każdą pierwszą niehandlową niedzielę miesiąca. Najbliższe okazje do skorzystania z Rodzinnych Niedziel nadarzą się zatem 1 kwietnia, 13 maja i 10 czerwca. Wówczas wystarczy kupić bilet jedynie dla dziecka (do 16 lat) – jeden lub dwójka rodziców (opiekunów) jadą całkowicie bezpłatnie. Dzieci, które nie skończyły jeszcze 4 lat również nie płacą za bilet. W takim przypadku, aby formalnościom stało się zadość w pociągu należy poprosić konduktowa o wypisanie dla dzieci do 4 lat darmowego biletu (100 proc. zniżki).

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here