Z poezją i strachami 

0
Kraina Wolności; fot. Muzeum Energetyki

W piątek, 20 maja na scenie łaziskiego Muzeum Energetyki prezentowały się kolejne zespoły w ramach cyklu „Otwarta Scena”. Tym razem publiczność wysłuchała zespołów Kraina Wolności z Andrychowa oraz Strzyga z Siemianowic Śląskich. Najkrócej ten koncert można opisać – z poezją i strachami.

 – Na piątkowy koncert zaprosiliśmy dwa duety, w których dominowała gitara oraz śpiew – mówi Mateusz Wróbel, koordynator cyklu „Otwarta Scena”.

Duet Kraina Wolności tworzą Zofia i Jakub Koczur, małżeństwo z Andrychowa. – Jest to duet niezwykły, bowiem ich muzyka opiera się na brzmieniu, które sięga korzeniami do lat 60. Kuba w swojej muzyce wykorzystuje polskie, unikatowe gitary Defil, których brzmienie jest tak charakterystyczne, że nie da się go do niczego porównać – przyznaje Mateusz Wróbel. Zofia Koczur jest poetką, pisze teksty i wiersze. Na koncert przywiozła swój debiutancki tomik „Droga, którą idziesz…”.

Tego wieczora na scenie pojawił się także duet Strzyga! z Siemianowic Śląskich. Jak sami o sobie piszą z ironicznym uśmiechem zapuszczają się w posępne rejony kultury oraz sfery wierzeniowej. – Ich muzyka jest bez wątpienia niebanalna. Specyficzne brzmienie, wyjątkowe teksty i na długo zapadający w pamięć wokal – wyliczają organizatorzy.

Strzyga!; fot. Muzeum Energetyki
Strzyga!; fot. Muzeum Energetyki

Już teraz wiemy, że oba zespoły wrócą w mury Muzeum Energetyki. – Mamy już pewien plan, by ponownie zaprosić oba zespoły. Póki co, nie będziemy zdradzać planów. O wszystkim poinformujemy w swoim czasie – zapowiada koordynator koncertu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here