Z wazonu ukradli oszczędności seniorki

0
Złodzieje podali się za kontrolerów wodomierzy; fot. pl. freepik.com, zdjęcie ilustracyjne

83-letnia kobieta padła ofiarą złodziei. Ubrani w stroje robocze mężczyźni weszli do jej mieszkania pod pozorem kontroli licznika wody. Wykorzystali ufność i łatwowierność seniorki, przez co kobieta straciła ponad 4 tysiące złotych.

Nieznani mężczyźni zadzwonili na dzwonek drzwi starszej kobiety w poniedziałek 6 lipca około godziny 15.00. Wszystko działo się w jednym z bloków osiedla mieszkaniowego przy ulicy Mickiewicza w Mikołowie.

Obaj mężczyźni ubrani byli w stroje robocze. Powiedzieli, że są pracownikami miejskiego zakładu gospodarki lokalowej i w związku z nadpłatą za zużyta wodę muszą sprawdzić wodomierz.

Wpuszczeni do środka zajęli seniorkę rozmową, wędrując co chwila między łazienką a pozostałymi pomieszczeniami. Tego samego dnia wieczorem 83-latka zorientowała się, że z wazonu, w którym trzymała gotówkę, zniknęło ponad 4 tysiące złotych.

Według opisu pokrzywdzonej obaj mężczyźni byli w wieku około 50 lat, wzrostu około 165-170 cm. Jeden z nich był otyły, drugi zaś tęgiej budowy ciała. Mieli na sobie ubranie robocze koloru granatowego oraz czapki z daszkiem, nie mieli zarostu. Chudszy z mężczyzn miał lekko siny nos.

Osoby posiadające wiedzę w tej sprawie albo widziały mężczyzn odpowiadających powyższemu rysopisowi proszone są o kontakt z mikołowską policją pod numerem telefonu 47 8558 200 lub 47 8558 255 (całodobowo).

Policja radzi aby nie otwierać drzwi osobom, których się nie zna. Wszelkie kontrole ze spółdzielni lub pracowników gazowni są zwykle ogłaszane wcześniej na klatkach schodowych w blokach lub kamienicach.

Należy pamiętać, że przestępcy w tego rodzaju przypadkach pojawiają się najczęściej u osób starszych. Opowiadają i uprawdopodabniają rożne wymyślone historie. Potrafią tak prowadzić rozmowę z seniorami, aby ci wskazali miejsce przechowywania gotówki czy innych wartościowych przedmiotów.

Wyjątkowo często robią to podając się za pracowników gazowni, wodociągów, energetyki czy gospodarki komunalnej. Dlatego zwracajmy uwagę na naszych członków rodziny, rozmawiajmy z nimi uświadamiając im zagrożenia, z którymi mogą się zetknąć – radzi policja.

(J), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here