Zaatakował nożem kobietę

0
zdjęcie ilustrac., fot. RB

Zatrzymano 64-latka, który zaatakował nożem swoją konkubinę. Gdy kobieta spała, mężczyzna zadał jej kilka ciosów w szyję. Ranna trafiła do szpitala, a jej oprawca do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Jak podaje policja, do zdarzenia doszło w ostatni weekend, w jednym z mieszkań na osiedlu w Suszcu (powiat pszczyński). Podejrzany wykorzystując fakt, że jego partnerka spała, zaatakował ją, kilkukrotnie zadając jej ciosy nożem w szyję.

– Na szczęście kobieta w porę obudziła się i kolejne cięcia dotyczyły już tylko jej przedramienia. Próbowała bowiem osłonić ręką okolice głowy i szyi. Pokrzywdzona ratowała się również ucieczką. Zaalarmowała sąsiada, który o wszystkim powiadomił policję – relacjonuje rzecznik KPP w Pszczynie.

Wezwany na miejsce patrol zatrzymał agresywnego mężczyznę. Jak się później okazało, już wcześniej znęcał się fizycznie i psychicznie nad kobietą. Przyczyną agresji najczęściej była zbyt duża ilość wypitego alkoholu. Wszczynał wówczas awantury i groził swojej partnerce pobiciem. Zdarzało się, że spełniał swoje obietnice. Pokrzywdzona, jak informuje rzecznik, nie chciała współpracować z policją.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury i wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Jak informuje rzeczniczka, oprawcy grozi jednak dłuższy pobyt w więzieniu. Za zarzucany mu czyn kodeks karny przewiduje bowiem karę więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

(t), źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here