Zabrakło jednej bramki

0
Drużyna Silesia Polska Lwy Jasia Łaziska Górne na mistrzostwach w Chorwacji; fot. MOSiR

W dniach 10-12 czerwca w chorwackiej miejscowości Porec odbyły się XXIII Mistrzostwa Europy Masters w Piłce Ręcznej. Drużyna Silesia Polska Lwy Jasia Łaziska Górne jechała na mistrzostwa bronić brązowego medalu zdobytego w ubiegłym roku w Nicei w kategorii 50+.

W tej kategorii startowało 12 drużyn podzielonych na dwie grupy po 6 drużyn. Drużyna z Łazisk grała w grupie A osiągając z nimi następujące wyniki: z HK SENTA (Serbia) 11:10, z MAFC BUDAPESZT (Węgry) 8:4; SALINE BOYS BOCHNIA (Polska) 4:5;  ODESSA (Ukraina) 6:11; TRIONFALE ROMA (Włochy) 11:9.  Te wyniki dały łaziszczanom trzecie miejsce w grupie. Zabrakło jednej bramki by grać o medale. Remis z Bochnią dawał im wejście do medalowej czwórki. – Jeszcze na 5 sekund przed końcem byliśmy przy piłce, ale rzut Heńka Szymosia obronił bramkarz Bochni .Pozostało grać nam mecz o miejsce 5-6, w którym spotkaliśmy się z drużyną ze Słowenii NEBUSENI DRAGULI – mówi trener Marian Olszówka. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący, a o ostatecznym wyniku zadecydowała końcówka. Wygrała drużyna ze Słowenii 9:7.  Łaziska Silesia zajęła w ostateczności  6 miejsce.   Zwycięzcą mistrzostw została drużyna z Odessy, zwyciężając w finale Handball Roma 20:16, a trzecie miejsce zdobyła drużyna Budapeszt Old Boys pokonując Bochnię 17:5

Zespół SILESII POLSKA LWY JASIA ŁAZISKA GÓRNE występował w składzie: Gerd Golla, Andrzej Stradowski, Daruusz Kowalski, Andrzej Olszówka, Franciszek Świtalik, Henryk Szymoś, Kali Hoffman, Krzysztof Płonka, Artur Dudek. Trenerem był Marian Olszówka, kierownikiem drużyny Jerzy Spodymek, a przedstawicielami ekipy: Mirosław Duży i Henryk Zientek.

Zawodnicy oraz kierownictwo drużyny dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do wyjazdu na XIII Mistrzostwach Europy Masters, szczególne podziękowanie dla sklepu F4 Klaudii Nowrot w Łaziskach Górnych, który zaopatrzył  drużynę w koszulki wyjściowe. Następne mistrzostwa w 2017 r. w Portugalii. Może tam uda łaziszczanom zdobyć medal.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here