Zakażenia koronawirusem w liceum i Miejskim Centrum Oświaty

0
I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach, fot. arch. ZB

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach jest zakażony koronawirusem. Obecność wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono też u dwóch osób  pracujących w Miejskim Centrum Oświaty w Tychach.

Jeden z uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach i dwie pracownice Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach są zakażone koronawirusem. Informacje te potwierdziła w rozmowie z nami Dorota Gnacik, dyrektor MCO w Tychach. W przypadku zarażonego licealisty, jak usłyszeliśmy, chodzi o ucznia trzeciej klasy. Najprawdopodobniej zaraził się w swoim domu. Testy potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2. W tym tygodniu cała jego klasa przeszła na zdalny tryb nauki. Zajęcia w pozostałych klasach I LO, jak słyszymy, odbywają się normalnie. W innych tyskich szkołach, jak słyszymy, nie stwierdzono zakażeń.

W Miejskim Centrum Oświaty w Tychach pracuje ok. 80 osób.

– U dwóch pracownic stwierdzono obecność koronawirusa – mówi dyrektor Dorota Gnacik. – Trzecia pracownica przebywa na kwarantannie. Te trzy osoby pracowały w jednym pokoju.

W związku z zaistniałą sytuacją Miejskie Centrum Oświaty jest w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiczną w Tychach. MCO pracuje, jak słyszymy, normalnie, stosując procedury sanitarne. Dyrektor Gnacik zaleca zdalny kontakt: telefoniczny lub drogą elektroniczną.

(baz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here