Zakażona kobieta pod nadzorem sanepidu z Tychów

0
fot. ZB

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj (25 marca, godz. 9.16) o 9 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w regionie. Według danych Ministerstwa Zdrowia w województwie śląskim jest obecnie 96 zakażonych osób.

Kontakt z osobą z otoczenia był przyczyną zakażenia młodej kobiety. Przebywa ona w izolacji domowej pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Tychów (stacja ta nadzoruje Tychy oraz powiaty mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński).

W dobrym stanie zdrowia jest kobieta w sile wieku, która trafiła na oddział zakaźny szpitala w Bytomiu. Kobieta była pod nadzorem służb sanitarnych w Gliwicach, które ustaliły, że mieszkanka prawdopodobnie zakaziła się w swoim miejscu pracy.

Również kontakt z osobą chorą w miejscu pracy był przyczyną zakażenia młodego mężczyzny, który jest w izolacji domowej. Mieszkaniec, w dobrym stanie, jest pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

W dobrym stanie zdrowia, w izolacji przebywa kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Zakaziła się poprzez kontakt z osobą chorą.

W dobrym stanie zdrowia jest kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka zakaziła się od osoby, która powróciła z Francji.

W kwarantannie przebywał z kolei mężczyzna w sile wieku, który powrócił z zagranicy. Gdy wystąpiły objawy, mieszkaniec powiatu gliwickiego skonsultował się z lekarzem, który zdecydował, iż mężczyzna może leczyć się w domu.

Na konsultacji w szpitalu w Chorzowie była kobieta w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Lekarz chorób zakaźnych ocenił jej stan zdrowia jako dobry i zdecydował, że mieszkanka może kurować się w domu. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

W miejscu pracy najprawdopodobniej zakaził się mężczyzna w sile wieku. W dobrym stanie zdrowia przebywa w izolacji w swoim domu w powiecie zawierciańskim.

W ciężkim stanie zdrowia do szpitala w Zawierciu zgłosiła się kobieta z powiatu myszkowskiego, która wykazuje wyraźne objawy zakażenia koronawirusem. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 25 marca o godz. 8.55, że liczba zachorowań w województwie śląskim wynosi 96, a liczba zgonów – 2. W tym czasie w całej Polsce zanotowano 927 zachorowań spowodowanych koronawirusem, a liczba zgonów wzrosła do 12.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here