Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy wróci do szpitala

0
Szpital w Pszczynie, fot. powiat pszczyński

Jak podaje starostwo pszczyńskie, od 1 lipca w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie ponownie uruchomiony zostanie Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy.

Rzecznik starostwa Marcela Grzywacz informuje, że NFZ wybrał m.in. ofertę złożoną w konkursie przez powiatową spółkę Centrum Przedsiębiorczości. Umowa na prowadzenie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie zostanie zawarta na okres od 1 lipca br. do 30 czerwca 2024 r.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy udziela świadczeń zdrowotnych z zakresu: opieki, pielęgnacji oraz rehabilitacji chorym, którzy ze względu na zły stan zdrowia wywołany chorobą lub zmianami starczymi wymagają przez pewien czas stałej opieki, nie wymagają natomiast leczenia szpitalnego.

Jak podaje rzecznik starostwa Marcela Grzywacz, od momentu odzyskania szpitala przez powiat trwają działania zmierzające do rozwijania usług świadczonych w placówce. Powiatowa spółka Centrum Przedsiębiorczości wzięła udział w konkursach ogłoszonych przez NFZ w celu zawarcia umów na udzielanie świadczeń zdrowotnych.

Od 1 lipca w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie – podaje też starostwo – przeprowadzane będą badania endoskopowe przewodu pokarmowego w zakresie gastroskopii oraz kolonoskopii. Realizowana będzie także rehabilitacja finansowana przez NFZ. Początkiem czerwca w szpitalu ruszyły poradnie specjalistyczne: ortopedyczna oraz chirurgiczna.

– Wszystkie nasze starania, które na szczęście kończą się pozyskaniem kontraktu i rozszerzeniem działalności, wiążą się jednocześnie z koniecznością większego dofinansowania szpitala. Zależy nam na tym, żeby szpital prowadzony przez naszą powiatową spółkę rozwijał działalność, ale także na tym, żeby udzielanie świadczeń medycznych było finansowane ze środków NFZ – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

(r), źródło: Powiat Pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here