Zakup rolet – na co zwrócić uwagę?

0

Rolety zewnętrzne są jednym z rozwiązań, które zapewniają większy komfort w domu. Ich zakup nie jest prostym zadaniem, dlatego przedstawiamy kilka wskazówek jak je dobrze dobrać.

Budując nowy dom można zaplanować wstawienie rolet i wybrać rodzaj, który najbardziej odpowiada oczekiwaniom klienta. Najczęściej wtedy stosujemy rolety nadstawne, montowane razem z oknem lub zabudowane w nadprożu okiennym. Inaczej wygląda sytuacja w budynkach, w których rolety nie zostały przewidziane podczas jego planowania i budowy. Gotowy budynek daje jedynie możliwość instalacji rolet zewnętrznych, elewacyjnych.

Kolejną rzeczą, na którą najczęściej zwraca się uwagę, jest wygląd rolet. Salon sprzedaży Mikea oferuje rolety dostępne w szerokiej gamie barw. Różnorodność kolorystyczna pozwala na stworzenie spójnej koncepcji, współgrającej z wyglądem budynku.

Kwestią wymagającą rozważenia jest sposób podnoszenia się rolet. Ręczne podnoszenie rolet należy do tańszej opcji, jednak wygoda użytkowania jest znacznie niższa niż w przypadku rolet automatycznie otwierających i zamykających się. Dodatkowym atutem automatycznych rolet jest możliwość ich programowania. Dzięki temu, rolety samoczynnie podnoszą się o określonej przez użytkowników godzinie.

Automatyczne podnoszenie lub opuszczanie się rolet wymaga jedynie naciśnięcia przycisku. Zazwyczaj rolety sterowane są przyciskami przypominającymi włącznik światła, umieszczonymi na ścianie w okolicy okna. Możliwa jest instalacja trzech rodzajów przycisków. Te niezbędne, czyli podnoszące oraz opuszczające roletę, oraz te które nie są niezbędne, czyli opuszczające oraz podnoszące wszystkie rolety za jednym razem.

Automatyczne podnoszenie się i zamykanie rolet jest też możliwe poprzez bezprzewodowego pilota bez konieczności wstawania z fotela. Pilot działa na falach, które nie są zakłócane przez inne urządzenia w domu.

Z kolei rolety manualne mają tę przewagę, że w przypadku najczęściej występującej awarii – problemu z taśmą – rozebranie zwijacza i ponowne naciągnięcie taśmy trwa niewiele czasu. W przypadku rolet automatycznych stanowi to znacznie większy problem.

Różnica poniesionych kosztów między roletami automatycznymi a manualnymi, kształtują się średnio na poziomie od 300 zł do ok. 700 zł.

Rolety mogą być również wyposażone w zwijane moskitiery przeciw insektom.

Coraz częściej montuje się rolety zewnętrzne, które poza ochroną przed słońcem i zapobieganiu utraty ciepła, pełnią funkcję antywłamaniowe. Zwykłe rolety uchronią szyby przed aktem wandalizmu – np. przed wybiciem szyby kamieniem, jednak przy specjalistycznym sprzęcie wykorzystywanym przez włamywaczy, nie stanowią bariery ochronnej. Dlatego rolety antywłamaniowe wyposażone są w tzw. rygle, które uniemożliwiają dostanie się do pancerza rolety od zewnątrz. Czym jeszcze różni się roleta antywłamaniowa od zwykłej? Najbardziej widoczną różnicą jest… cena. To kwota trzykrotnie wyższa od ceny zwykłych rolet.

Ostatnim z głównych czynników, na które należy zwracać uwagę jest jakość rolet. Mikea oferuje jedynie te najwyższej jakości

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here