Zalety mieszkania w Katowicach

0

Przeprowadzka do Katowic staje się z roku na rok coraz bardziej popularna. Powody zamieszkania w stolicy Śląska. Jedni decydują się na taki krok, ponieważ chcą znaleźć dobrze płatną pracę, a inni na studia. Jakie są zalety mieszkania w Katowicach? Czym wyróżnia się to miasto na tle innych?

Katowice miasto ogrodów

Katowice to jedno z najbardziej zielonych, dużych miast w Polsce. Ponad 40% jego powierzchni stanowią lasy. Tuż na granicy Katowic i Chorzowa znajduje się drugi, największy park w Europie. Park śląski, większy od Central Parku, ma powierzchnię 620 ha. Na jego terenie znajdują się liczne alejki, trasy rolkowe i rowerowe oraz place zabaw i siłownie pod chmurką. To właśnie w Parku Śląskim zlokalizowane jest ZOO, Stadion Śląski, zwany potocznie kotłem czarownic, Park Etnograficzny, Planetarium, oraz Śląskie Wesołe Miasteczko „Legendia”. To idealne miejsce na relaks i aktywne spędzanie czasu dla całej rodziny. Miasto jest ważnym ośrodkiem naukowym i kulturalnym.

Bogata oferta edukacyjny

Na terenie Katowic zlokalizowanych jest dwadzieścia uczelni wyższych. Wśród nich znajduje się m.in. Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Śląska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Śląski.

Nowe miejsca pracy

Katowice to idealne miejsce do zamieszkania dla osób szukających nowej pracy. Co roku na terenie stolicy województwa śląskiego powstają najnowocześniejsze biurowce, a ich wnętrza zapełniają duże, europejskie i światowe firmy tworząc nowe miejsca pracy. W Katowicach zarobki są najwyższe w regionie i jedne z najwyższych w kraju, a gotowe mieszkania w Katowicach są dużo tańsze niż w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, czy Gdańsku.

Dobra komunikacja

Autostrada A4 – biegnąca z zachodu na wschód Polski, Drogowa Trasa Średnicowa doskonale komunikująca miasta aglomeracji śląskiej. W Katowicach działa jedna z największych w Polsce magistrali kolejowych kolejowa Katowice Główne, na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także poruszające się po terenie województwa, koleje śląskie. W odległości kilkunastu kilometrów od centrum miasta znajduje się port lotniczy Katowice AirPort, obsługujący połączenia krajowe i europejskie. Na lotnisko można dostać się w łatwy sposób komunikacją miejską.

Strefa kultury

Od kilku lat mieszkańcy Katowic mogą cieszyć się, nową kulturalną częścią miasta, czyli Strefą Kultury. W jej obrębie zlokalizowane jest Muzeum Śląskie. Nowoczesny kompleks budynków zlokalizowany na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice. Sale wystawowe, biblioteka, sale konferencyjne, zlokalizowane są kilkanaście metrów pod ziemią. Mówiąc o Strefie Kultury, nie można zapomnieć o budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Nowoczesny, budynek z zewnątrz wykonany z czerwonej cegły, w środku zachwyca wspaniałą akustyką. Kolejną częścią strefy kultury jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe z zielonym dachem i tarasem widokowym.

Zwieńczeniem strefy kultury jest kultowy Spodek. Hala widowiskowo-sportowa to powstały na przełomie lat 60. i 70. XX wieku symbol Katowice. W jego wnętrzu znajduje się lodowisko, basen, hotel i hala widowiskowa. Co roku na terenie katowickiej strefy Kultury odbywa się festiwal muzyki elektronicznej Tauron Nowa Muzyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here