Zamieszanie z odwołaniem szefowej klubu radnych PiS w Tychach

0
Radny Marek Gołosz i radna Anita Skapczyk na sesji Rady Miasta Tychy 28.11.2019 r.; fot. ZB

Dzisiaj (28 listopada) podczas sesji Rady Miasta Tychy, radny PiS Marek Gołosz ogłosił, że Anita Skapczyk, dotychczasowa przewodnicząca Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w RM Tychy, została odwołana z tej funkcji. Radna Anita Skapczyk zaprzecza i zapowiada podjęcie wobec radnego Gołosza kroków prawnych.

W Radzie Miasta Tychy Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość liczy 8 osób. Na zakończenie dzisiejszej sesji RM głos zabrał Marek Gołosz, radny klubu Prawo i Sprawiedliwość.

– Szanowni radni, szanowni wyborcy Prawa i Sprawiedliwości – rozpoczął swoje przemówienie radny Gołosz. – Informuję, że w dniu 31 października 2019 r. na spotkaniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, w obecności wszystkich członków klubu, złożyłem wniosek o odwołanie pani Anity Skapczyk z funkcji przewodniczącej Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Wniosek poparło czterech radnych, cztery osoby nie wzięły udziału w głosowaniu, rezygnując tym samym z prawa do odrzucenia mojego wniosku. Pani Anita Skapczyk została skutecznie odwołana z pełnionej funkcji i nie jest już przewodniczącą klubu radnych PiS.

Radny Gołosz przedstawił następujące uzasadnienie: „Podstawowym argumentem za odwołaniem jest fakt popierania Czarnych Protestów w portalach społecznościowych, a co za tym idzie za utożsamianie się z ideologią totalnej opozycji reprezentowanej przez środowiska lewicowe i liberalne. Jednym z najważniejszych punktów ideologicznych Czarnych Marszy było popieranie aborcji na życzenie. Aborcja jest sprzeczna z prawem naturalnym i z nauką chrześcijańską. Jest to jawne nawoływanie do łamania piątego przykazania: Nie zabijaj. Fundamentem wyborców Prawa i Sprawiedliwości jest nauka chrześcijańska tożsama z poszanowaniem życia ludzkiego. Osoba reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość powinna wyznawać wartości leżące u podstaw partii”.

Anita Skapczyk została wybrana na przewodniczącą Klubu Radnych PiS na początku kadencji, dlatego zapytaliśmy radnego Marka Gołosza, dlaczego teraz podnosi tę sprawę i kto obecnie pełni funkcję przewodniczącego klubu PiS w tyskiej Radzie Miasta. Radny Gołosz odpowiedział, że wniosek o odwołanie zgłosił niedawno, bo przed październikowymi wyborami parlamentarnymi uzyskał stosowne informacje, które skłoniły go podjęcia takiego kroku. Na razie – jak usłyszeliśmy od radnego Gołosza – nikt nie sprawuje funkcji przewodniczącego Klubu Radnych PiS.

O komentarz zwróciliśmy się do radnej Anity Skapczyk. Otrzymaliśmy od niej następujące oświadczenie: „Oświadczam, że wypowiedź Radnego Marka Gołosza jest skandaliczna i zapowiadam wystąpienie na drogę prawną wobec jego nieprawdziwej, kłamliwej i zmanipulowanej tezy. Jako matka 3 dzieci, społeczniczka od lat pracująca na rzecz naszego miasta, uważam iż jest to działanie polityczne nie mające pokrycia w faktach z mojego życia.

Jest to przykre, że Radny Gołosz zamiast skupić się na pracy wygłasza na sesji Rady Miasta polityczny atak. To skandaliczne i niedopuszczalne. Pan Radny nie jest ani sędzią, ani wzorcem.

Należy brać odpowiedzialność za słowa wypowiedziane w przestrzeni publicznej. Będę żądała zadośćuczynienia za poniesione krzywdy moje i mojej rodziny. Jednocześnie informuję, iż nadal jestem Przewodniczącą Klubu Radnych PiS i z żadnej funkcji nie zostałam odwołana” – czytamy w oświadczeniu radnej Anity Skapczyk.

(icz)

Odwołanie pełnomocnika PiS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here