Zamknięcie drogi do chłodni

0
Remont ul. Obywatelskiej; fot. MZUiM Tychy

Zamknięcie drogi do chłodni. Od dzisiaj (25.04) obowiązuje kolejna korekta organizacji ruchu na remontowanej ul. Obywatelskiej w Tychach. Najważniejsza zmiana dotyczy zamknięcia drogi do chłodni. Dojazd do tego obiektu możliwy jest jedynie od strony ul. Mikołowskiej.

Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, informuje nas, że w minionym tygodniu zakończyło się asfaltowanie dwóch odcinków ul. Obywatelskiej. Pierwszy odcinek ma około 400 metrów i rozciąga się od skrzyżowania z ul. Mikołowską do skrzyżowania z ul. Szkolną.

– Tam nowy asfalt ułożono na jednym pasie drogi – mówi A. Kijas. – Po zmianie organizacji ruchu droga pozostanie w dalszym ciągu zawężona i obowiązywał będzie ruch wahadłowy. Sterować nim będzie sygnalizacja świetlna, z tą różnicą, że kierowcy pojadą już po nowym asfalcie. Nie jest to duża zmiana, jednak niewątpliwie konieczna, bo pozwoli wykonawcy na remont przeciwnego pasa jezdni.

Istotniejsza zmiana, jak słyszymy, dotyczy drogi dojazdowej do chłodni. W tym rejonie powstaje rondo i na jego jednej połowie ułożono już nowy asfalt.

– Teraz to po tej części będzie odbywać się ruch – informuje rzecznik MZUiM Tychy. – Umożliwi to rozpoczęcie prac po drugiej stronie, co jednocześnie będzie wiązało się z zamknięciem drogi prowadzącej do chłodni. Dojazd będzie możliwy jedynie od strony ul. Mikołowskiej, gdzie na wysokości ul. Wałowej kierowcy powinni skręcić w drogę boczną i kolejno stosować się do znaków.

Ulica Obywatelska zostanie docelowo rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Mikołowską i Browarową. Nowa droga ma być odwodniona i oświetlona. W ramach inwestycji wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Oprócz tego wzdłuż ul. Obywatelskiej ma powstać 19 stanowisk postojowych równoległych do jezdni oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano także rondo, dwa przystanki autobusowe z zatokami i cztery bez zatok.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here