Zamknięcie skrzyżowania ul. Oświęcimskiej z ul. Urbanowicką

0
Skrzyżowanie ulicy Oświęcimskiej z ulicą Urbanowicką; fot. Jarosław JĘDRYSIK

Zamknięcie skrzyżowania ul. Oświęcimskiej z ul. Urbanowicką. Od jutra (14.05) przez ponad tydzień zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Oświęcimskiej z ul. Urbanowicką w Tychach. To kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z trwającą inwestycją przebudowy ul. Oświęcimskiej, czyli tyskiego odcinka Drogi Krajowej nr 44. Wyjazd z Urbanowic na DK44 będzie możliwy poprzez łącznik ulic Serdecznej i Oświęcimskiej.

– W dniach od 14 do 22 maja planowane jest zamknięcie skrzyżowania ul. Urbanowickiej z Oświęcimską, co związane jest z trwająca w Tychach modernizacją Drogi Krajowej numer 44 – poinformowała nas Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Tym samym, z uwagi na wcześniejsze wyłączenie skrzyżowania ul. Głównej z Oświęcimską, wyjazd na DK44 z dzielnicy Urbanowice będzie możliwy przez ul. Serdeczną z wykorzystaniem ronda Urbanowice.

Ponowne udostępnienie skrzyżowania ul. Urbanowickiej z ul. Oświęcimską planowane jest, jak słyszymy, od środy 23 maja. Funkcjonująca do tego czasu zmiana organizacji ruchu umożliwi generalnemu wykonawcy (firmie Eurovia Polska SA) przebudowę sieci uzbrojenia terenu i wykonanie robót drogowych we wskazanym rejonie.

– Kierowców przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z realizacją inwestycji – mówi A. Kijas. – Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Dodajmy, że w obrębie obu skrzyżowań (tego z ul. Urbanowicką i tego z ul. Główną) zostaną ustawione znaki informujące o zamknięciu.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here