Zapraszamy na III Spacer Paprocański

0

Zapraszamy na III Spacer Paprocański. W sobotę, 20 października o godz. 11.00 odbędzie się trzecia edycja Spaceru Paprocańskiego. Jego uczestnicy spotkają się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany, aby wspólnie przejść około 8-kilometrowy dystans.

Spacer Paprocański jest prostą imprezą o wielkim przekazie. Stanowi znakomitą okazję, by oderwać się od ekranu komputera czy telefonu i zamiast opcji „dodaj komentarz” – porozmawiać na żywo. Październikowy spacer jest jesienną edycją wydarzenia, które będzie kontynuowane w kolejnych porach roku.

II Spacer Paprocański, lipiec 2018 r.; fot. K. Matlachowska

Czym jest Spacer Paprocański mówi jego pomysłodawczyni Klaudia Matlachowska: – Zacznę od początku, czyli od siebie. Dzień bez Paprocan? To dzień stracony! Zawsze byłam mocno związana z tym miejscem, gdyż od urodzenia mieszkałam w pobliżu jeziora. To jednak rok 2016 był przełomowy. Codzienne spacery wokół jeziora stały się sposobem na odstresowanie, problemy, a nawet nieśmiałość czy… kompleksy. Paprocańskie widoki bardzo dobrze na mnie działały. Tam czas płynął jakoś spokojniej. Wszystko było na swoim miejscu i tak jak być powinno. Zaczęłam fotografować też piękno paprocańskiej przyrody. Tak powstał fanpage Paprocany Foto. W 2018 r. strona miała już ponad 4000 polubień.  Wtedy pomyślałam: a może zamiast w wirtualnym świecie spotkać się … na Paprocanach? Pierwszy spacer odbył się 5 maja 2018 r. Kolejny 21 lipca. Zakończyła go biesiada w wiacie grillowej na Dzikiej Plaży.

Udział w Spacerze Paprocańskim jest bezpłatny. To impreza dla osób w każdym wieku
Tempo podczas spaceru jest bardzo spokojne. Start z molo ośrodka. Długość trasy to około 8-10 km. Trasa nie jest wcześniej planowana. Można zabrać ze sobą psa. Impreza jest fotografowana, uczestnicząc w niej zgadzasz się na opublikowanie fotorelacji, w której zapewne się znajdziesz.

Partnerami spaceru są: dwutygodnik i portal Nowe Info, Paprocany.info i Perła Paprocan.

Uczestnicy II Spaceru Paprocańskiego; fot. Klaudia Matlachowska

Dodaj komentarz