Żarówki tradycyjne czy może nowoczesna oprawa LED? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości

0

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór żarówek na polskim rynku był ograniczony wyłącznie do rtęciowych świetlówek, które najłagodniej mówiąc nie zachwycały swoją jakością. Dzisiaj stajemy przed wyborem pomiędzy tym rozwiązaniem, a ukłonem w stronę nowoczesności – diodami LED. Jakimi czynnikami warto kierować się przy zakupie oświetlenia? Oraz przede wszystkim na jakie rozwiązanie warto postawić, aby być maksymalnie zadowolonym? Zapraszamy do lektury!

Oszczędność pieniędzy to kluczowy czynnik, przemawiający za wyborem technologii LED

Już na samym początku warto podkreślić, że przed wyborem najlepszego sposobu na oświetlenie stoi nie tylko indywidualna osoba, która poszukuje rozwiązań do domu i mieszkania, ale również liczni przedsiębiorcy, poruszający się w wielu sektorach gospodarczych. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku kluczową rolę odgrywają komponenty gwarantujące pierwszorzędną jakość za relatywnie niską cenę. Warto pod uwagę brać jednak nie koszt początkowego zakupu, a wydatki o charakterze rocznym. Na tym polu bezkonkurencyjne okazują się oprawy dostarczane przez firmę NowaLed. Na stronie internetowej https://nowaled.pl/ znajdziesz nowoczesne lampy zewnętrzne oraz przemysłowe. A to właśnie w takich branżach zwraca się szczególną uwagę na koszty. Wręcz idealnym potwierdzeniem tezy, że technologia LED jest znacznie lepsza od przestarzałej żarówki rtęciowej jest roczny koszt eksploatacji. W przypadku jednej żarówki liczba ta jest nawet do kilkudziesięciu razy niższa. Oszczędność przejawia się również wysoką żywotnością. Nowoczesne, ledowe diody będziesz wymieniał o wiele rzadziej od tradycyjnych świetlówek.

Widocznie lepsza dioda LED. Postaw na jasne i prozdrowotne wiązki światła

Temat finansów już za nami, czas porównać jakość pracy. Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że technologia LED na tym polu również nie ma sobie równych, a pierwsze różnice zauważysz już gołym okiem. Mowa przede wszystkim o kolorze emitowanego światła. Pomarańczowa barwa, która produkowana jest przez żarówki rtęciowe mocno męczy wzrok oraz znacząco ogranicza pole widzenia. Wszystkie te aspekty zdecydowanie lepiej wypadają w przypadku diody LED. Emituje ona białą wiązkę światła, charakteryzującą się odpowiednim natężeniem. Bardzo jasne światło umożliwia dostrzeżenie poszczególnych elementów nawet z kilkudziesięciu metrów, co odgrywa kluczową rolę zwłaszcza w oświetleniu zewnętrznym, ulicznym bądź przemysłowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here