Zaśpiewa pięć chórów

0
Chór Per Spasso, fot. powiat pszczyński

W najbliższą niedzielę, 20 września o godz. 14.30, na pszczyńskim rynku zabrzmi śpiew pięciu chórów. Będzie to podsumowanie projektu „Przesiądź się na kulturę”.

Na rynku w Pszczynie wystąpią chóry: „Per Spasso”, „Con Fuoco”, „Cantemus”, a także „Lutnia” i „Zorza”, które połączą siły we wspólnym występie.

Per Spasso” to młodzieżowy chór, działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Pszczyński Zespół Kameralny „Con Fuoco” działa od 1991 roku i bierze czynny udział w życiu muzycznym Pszczyny. Chór „Cantemus” powstał na pszczyńskim osiedlu Stara Wieś; śpiewa piosenki ludowe, standardy muzyki rozrywkowej oraz pieśni sakralne. „Lutnia” to najstarszy chór na Śląsku, działający nieprzerwanie od chwili powstania (w 1907 r.), a „Zorza” z Wyr w tym roku obchodzi 100. rocznicę działalności.

Jak informuje starostwo pszczyńskie, chóry zaprezentują się w repertuarze lekkim i przyjemnym. Nie będzie jednej sceny. Każdy z występów będzie odbywał się z innego miejsca pszczyńskiego rynku.

Podczas koncertu zbierane będą pieniądze na leczenie chorego na rdzeniowy zanik mięśni 2-letniego Maciusia Cieślika z Jankowic.

Impreza będzie finałem letniej edycji projektu „Przesiądź się na kulturę”. – Projekt „Przesiądź się na kulturę” został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców powiatu pszczyńskiego, dlatego chcemy go kontynuować jesienią – zapowiada Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Pierwsze koncerty w ramach projektu odbyły się przy Powiatowym Centrum Przesiadkowym w Pszczynie, gdzie zagrały młodzieżowe zespoły działające przy POPP: Offbeat i Darmowy Catering, a także Kapela Fedaków i Kapela Pszczynioki. W piątek 11 września w ogrodach Starostwa Powiatowego w Pszczynie wystąpili soliści, instrumentaliści oraz Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

(r), źródło: powiat pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here