Zatrudnienie w Tychach – na jakich stanowiskach znajdziesz pracę?

0

Zatrudnienie w Tychach – na jakich stanowiskach znajdziesz pracę? Śląsk należy do czołówki województw, które mogą poszczycić się najniższą stopą bezrobocia. Pracodawcy mają trudności z obsadzeniem wolnych wakatów w swoich firmach, a pracownicy mogą dyktować swoje warunki zatrudnienia. Tychy pod wieloma względami sprzyjają zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom poszukującym pracy. Dlaczego? Gdzie bez problemu znajdziesz zatrudnienie w Tychach? Sprawdziliśmy!

Tychy są 10. pod względem liczby ludności miastem w województwie. Jego położenie sprzyja rozwojowi, bowiem firmy coraz chętniej otwierają swoje oddziały w tym regionie, a przedsiębiorcy wybierają Śląsk jako miejsce inwestycji. Nie bez powodu tak się dzieje. Jest to region, który obfituje w szkoły i uczelnie wyższe, kształcące przyszłe talenty. Młodzi niechętnie oddalają się od swoich rodzimych miast, a wręcz migrują na Śląsk, aby podjąć pracę w rozwojowych branżach. Trudności ze znalezieniem zatrudnienia nie powinny również odnotować osoby, które chcą pracować fizycznie oraz takie, które nie mają wykształcenia. Z uwagi na deficyt pracowniczy, większość pracodawców w Tychach wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kandydatów i pracowników, oferując atrakcyjne stawki oraz warunki pozapłacowe. Kto na takie może liczyć?

Praca w Tychach – rośnie liczba ofert
Wraz z malejącą stopą bezrobocia, która w sierpniu 2018r. osiągnęła próg 2,8 proc. w podregionie tyskim, wzrasta liczba ofert pracy. Dotyczy to wielu branż. Kandydaci mogą przebierać w ofertach pracy i aplikować na stanowiska, na których będą realizować swoją karierę zawodową. Największe szanse na znalezienie zatrudnienia w Tychach mają grupy elementarne, które znalazły się w puli zawodów skrajnie deficytowych. Taką znajdziemy w „Informacji sygnalnej zawodów deficytowych i nadwyżkowych, dla powiatu miasta Tychy na I półrocze 2018 roku”.

Jakie zawody zostały uznane za skrajnie deficytowe? Otóż są to ankieterzy, pracownicy usług osobistych, robotnicy przemysłowi i rzemieślnicy, rybacy i zbieracze, operatorzy urządzeń pakujących, znakujących i urządzeń do napełniania butelek, a także robotnicy budowy dróg. Również bardziej wykwalifikowane osoby mogą z powodzeniem znaleźć wolny wakat w puli zawodów skrajnie deficytowych. W Tychach poszukuje się bowiem inżynierów elektryki, kierowników do spraw produkcji przemysłowej, techników sieci internetowych, agentów nieruchomości czy administratorów systemów komputerowych. Brakuje także właścicieli sklepów, którzy będą zainteresowani rozwojem własnego biznesu.

Kogo szukają pracodawcy?
Oprócz wspomnianych powyżej zawodów, gdzie niedobór pracowniczy jest największy, są jeszcze inne stanowiska, na które pracodawcy pragną pozyskać odpowiednich kandydatów. Do tego celu wykorzystują portale rekrutacyjne, by dodawać aktualne oferty pracy, co pozwala sprawnie wyszukiwać odpowiednie osoby. W Tychach brakuje rąk do pracy. Bez większych problemów zatrudnienie znajdą pracownicy działów kadr i płac, spedytorzy, pracownicy administracyjni i sekretarze biur zarządu, pracownicy do spraw rachunkowości i księgowości czy specjaliści HR.

Na brak ofert pracy w Tychach nie powinni narzekać ponadto operatorzy specjalistycznych maszyn, pracownicy w restauracjach typu fast-food, sprzedawcy, ogrodnicy, budowlańcy, opiekunowie dziecięcy czy osoby posiadające uprawnienia na wózki widłowe. Co więcej, pracodawcy zgłaszają braki kadrowe na stanowiskach kierowniczych – potrzebni są specjaliści do spraw BHP, kierownicy do spraw obsługi biznesu i zarządzania, inżynierowe oraz kierownicy do spraw strategii i planowania.

Jeśli więc odnajdujesz swoje miejsce we wspomnianych powyżej strukturach, pragniesz się kształcić i rozwijać w branżach deficytowych, nie musisz się obawiać braku pracy w Tychach. Nie widzisz tu zawodów, które wpisują się w Twoje kompetencje? Nie ma powodu do paniki. Jeśli po wstępnych poszukiwaniach nie wiesz, jak znaleźć pracę w Tychach w swoim zawodzie, postaraj się regularnie śledzić oferty i rozwijać umiejętności – być może znajdziesz coś dla siebie z puli zawodów nadwyżkowych czy równoważnych!

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz