Zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę uprowadzenia 13-latki

0
fot. KMP Tychy

Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę uprowadzenia 13-latki. 27-latek sam zgłosił się na komendę, bo jak sam przyznał, „męczyło go sumienie”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego. Za popełniane przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku maja tego roku, na przystanku autobusowym na ul. Oświęcimskiej w Tychach. Jak podaje policja, wtedy też mężczyzna siłą zaciągnął nastolatkę do samochodu. Dziewczynce udało się uciec.

Pod koniec czerwca na policyjnych stronach internetowych oraz w mediach opublikowany został portret pamięciowy sprawcy. Jak podaje rzecznik tyskiej policji, zintensyfikowane działania mundurowych oraz wsparcie i zaangażowanie ze strony społeczeństwa, a także przedstawicieli mediów okazały się w tej sprawie kluczowe.

– W miniony weekend poszukiwany sam zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Tychach przyznając, że „męczyło go sumienie”. Teraz śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach będą weryfikować wersję podaną przez zatrzymanego i ustalać szczegóły tego zdarzenia – informuje rzecznik.

Wczoraj (9.07) na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd tymczasowo aresztował 27-letniego mieszkańca Bierunia. Usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania oraz usiłowania uprowadzenia 13-latki. Grozi mu do 5 lat więzienia.

„Dziękujemy Państwu za każdą przekazaną informację oraz mediom za rozpowszechnienie przygotowanego przez policjantów portretu pamięciowego sprawcy. O tym, że 27-latka poszukuje policja, mężczyzna dowiedział się właśnie z mediów” – podaje rzecznik.

(t), fot. i film: KMP Tychy

 

 

Dodaj komentarz