Zatrzymany drugi sprawca brutalnego napadu

0
Zatrzymany drugi ze sprawców rozboju w Łaziskach Górnych; fot. KPP Mikołów

Policjanci z łaziskiego komisariatu zatrzymali drugiego ze sprawców rozboju na 16-latku, do którego doszło we wrześniu br. To 20-letni łaziszczanin, który ma na swoim koncie więcej przestępstw.

Przypomnijmy, że do brutalnego napadu doszło 22 września w leśnym zagajniku w Łaziskach Górnych. Sprawcy dusili i bili nastolatka po całym ciele. Ukradli mu komórkę. Nazajutrz po rozboju policjanci zatrzymali pierwszego ze sprawców – 20-latka (WIĘCEJ CZYTAJ PONIŻEJ). Teraz ujęto jego wspólnika.

Dusili i bili po całym ciele

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, pod koniec ubiegłego tygodnia, po szeroko zakrojonych działaniach mundurowych z łaziskiego komisariatu udało się zatrzymać drugiego ze sprawców. To 20-letni mieszkaniec Łazisk Górnych. Człowiek ten był już wcześniej znany stróżom prawa. W wakacje dokonał rozboju na innym małoletnim, zabierając mu telefon. Ponadto posiadał przy sobie marihuanę oraz włamał się do jednego z miejscowych sklepów spożywczych.

W piątek 18 października w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie 20-latek usłyszał zarzuty. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here