Zawody Samochodowych Mistrzostw Tychów wreszcie z kibicami!

0
Samochodowe Mistrzostwa Tychów: fot. Jakub Tuszyński

W niedzielę 16 maja odbędzie się 3. Runda Samochodowych Mistrzostw Tychów. Organizator – Automobilklub Ziemi Tyskiej zaprasza na zawody kibiców. Start imprezy na torze testowym Fiata w Bieruniu o godz. 11.15.

Trzecia runda SMT będzie z pewnością emocjonująca. Rywalizacja w poszczególnych klasach jest zacięta. W najmocniejszej kategorii – klasie 4 – trzech pierwszych zawodników po dwóch rundach ma na koncie taką samą liczbę punktów. W ostatnim wyścigu Artur Kobiela, wielokrotny mistrz Tychów po raz pierwszy od dłuższego czasu musiał uznać wyższość innego kierowcy. Czy i tym razem trafi na równie wymagającego rywala?

Również w klasie 1 czołówka zawodników jest bardzo wyrównana. Klasy 2 i 3 mają swoich liderów, ale i oni nie mogą czuć się bezpieczni – ich przewaga nad resztą stawki nie jest duża.

Zacięte pojedynki na pewno odbędą się także w pozostałych klasach – Cento (fiat cinquecento i seicento), PPC (samochody marki Peugeot i Citroen), RWD (auta z napędem na tylną oś), Retro (pojazdy historyczne i zabytkowe), Open (auta z modyfikacjami nadwozia) oraz w klasie Gość (dla zawodników z licencjami sportowymi).

Jak zapewnia Automobilklub Ziemi Tyskiej, tor testowy Fiata w Bieruniu zapewnia zawodnikom i kibicom wiele wrażeń. Fragmenty toru – jak nachylone zakręty czy słynna już hopka sprawiają, że zawody SMT zawsze są bardzo widowiskowe.

Dla organizatora zawodów najważniejszy jest jednak fakt, że dla młodych zawodników SMT stanowią doskonały sposób na rozpoczęcie kariery w sportach motorowych. Wielu uczestników tych rozgrywek ściga się dziś na odcinkach specjalnych rajdowych mistrzostw Śląska czy mistrzostw Polski. Niektórzy wciąż wracają do Bierunia, by pościgać się w klasie Gość.

Od początku pandemii Samochodowe Mistrzostwa Tychów odbywały się bez udziału kibiców, lub przy ich ograniczonej liczbie, pod ścisłym rygorem sanitarnym. Ostatnie poluzowanie obostrzeń pozwoliło jednak po raz pierwszy od dawna zaprosić na zawody większą grupę widzów. Wciąż obowiązywać będą jednak ograniczenia.

Podczas oglądania zawodów należy zachować dystans 1,5 m od innych osób, kibice będą mogli przebywać wyłącznie w wyznaczonych przez organizatora strefach i nie będzie możliwości wjazdu samochodami na tor. Dla widzów przygotowano jednak specjalny parking przy siedzibie firmy Adient Seating Poland, przy ul. Świerczynieckiej 7. Wstęp na zawody jest darmowy.

(J), źródło: materiały prasowe AZT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here