Zbierali butelki nie tam gdzie trzeba

0

Zbierali butelki nie tam gdzie trzeba. Zbieranie surowców wtórnych nie zawsze wychodzi zbieraczom na dobre. Dotyczy to np. pustych butelek. Ważne bowiem gdzie owe butelki się zbiera i co się z nimi później robi.

Sprawa dotyczy trzech mężczyzn w wieku 17, 18 i 19 lat. Za bardzo wzięli sobie do serca obywatelski obowiązek zbierania surowców wtórnych. Zorganizowali bowiem w swoim gronie i realizowali na szeroką skalę akcję zbierania pustych butelek. Najpierw zastanowili się gdzie można spotkać najwięcej takich zużytych opakowań, a jak już to ustalili ruszyli do akcji, przy okazji nieźle na tym zarabiając, gdy to co znaleźli oddawali później, za opłatą, w sklepach. Tak prężnie rozwijającą się przedsiębiorczość przerwała policja, którą zaniepokoił pewien szczegół, a mianowicie miejsce znajdowania butelek przez zbieraczy.

– Policjanci z Tychów zatrzymali trzech włamywaczy, którzy z magazynu na terenie punktu skupu złomu kradli kontenery z butelkami – informuje aspirant Barbara Kołodziejczyk, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tychach. – Mężczyźni oddawali swoje łupy do sklepów, dorabiając tym samym na bieżące wydatki.

Butelkowi przedsiębiorcy zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali dobrowolnie karze. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 10 lat więzienia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here